ФОТО: Анастасија вака се појавила на матура

Седумнаесетгодишната Анстасија ги запрепастила наставниците, но и целиот град кога се појавила во скандалозен матурски фустан. Нејзината фотографија станала вирален хит, а нејзината мајка изјавила дека во комбинацијата на ќерка и не гледа ништо лошо.

Пред неколку години интернетот гореше поради матурантката од Украина. Станува збор за Анастасија Фоменко од Павлоград која на матура дошла во чист скандал од фустан.

Она што многумина ги зачудило е тоа родителите без проблем стојат гордо покрај неа и не гледаат ништо чудно во нејзиниот фустан.

Нејзината мјака Олена Фоменко по професија учителка лавовски го бранела изборот на својата ќерка.

„Таа после матурата продолжи на колачи и сок и замина дома, а не остана да пие и пуши по кафани“, рекла Олена.

Спасени Македонците кои паднаа во провалија во Бугарија

Петмина македонски скијачи и сноубордери кои скијале надвор од обележани патеки на планината Пирин во Бугарија и кои паднале во дол се спасени.

Сите македонски планинари се во добра состојба и не се повредени по драмата која ја доживејаа.

Ги спасувал тим од 10 спасувачи.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Новa дрога ОПАСНА почна да се шири во Европа

Новa дрога која чини помалку од еден сендвич почна да се шири во Европа. Нејзиното име е флака, а ја нарекуваат и „канибалска дрога” и се увезува од Кина.

Луѓето што ја консумираат мирисаат на урина од мачка, но тоа не е најголемиот проблем, бидејќи една жена која ја користела ѝ ги ископала очите на својата мајка, зависник од флака му го одгризол лицето на бездомник, а еден дрогиран човек се обидел да има секс со дрво.

Флака изгледа како сол за капење и може да се јаде, да се шмрка или да се зема интравенозно со инјекција.

Дрогата предизвикува еуфорија и ја зголемува самодовербата, како кокаинот, но разликата е во тоа што флака доведува  до тешка параноја и губење на чувството за реалност.

Баба го издрогирала цело семејство: Им зготвила ручек со Марихуана!

Седумчлено семејство од чешкиот град Вратимов за Божик завршило во болница со вртоглавици, мачнина и халуцинации, бидејќи бабата која спремала патка за празничната вечера наместо зачин, во јадењето ставила марихуана. Таа ја користела марихуаната за медицински цели.

Во болница завршиле четворица возрасни, на возраст од 37 до 71 година, и две деца, од 3 и 6 години. Лекарите прво помислиле дека семејството се затруло со јаглен-моноксид, но откако е утврдено дека во куќата не истекувал гас, дознале дека патката што бабата ја подготвувала за вечера била зачинета со канабис.

Чешката полиција започнала кривична постапка против бабата заради „подготовка на недозволени дроги“

Популарно