Тони Михајловски со емотивна порака се збогува од својот пријател

Актерот Тони Михајлоски со Фејсбук статус се прости од скопската легенда Зеко, кој почина вчера.

„Беше тоа 91/92 мислам. Тројца менаџери го зедоа да го “работат” диското Силекс. Најпознатите и најдобрите менаџери у тој момент у Скопје. Јас бев келнер. Една вечер при раздужуење газдата на дискотеката приметува дека има, кај еден од менаџерите,расход 4 штеки Марлборо.

-Како бе друже расход 4 штеки?

– Како? Не примети дека едната машина за дим не работи?

-Приметив.

-А дим имаше?

-Имаше.

-Епа јас и кумановецов цела вечер со по четири цигари у уста правиме дим за добра атмосфера, ебате тоа кратовскиот сељак.

Почивај во мир и знам дека ќе има смеа таму на небото Зеко“, напиша актерот на својот Фејсбук профил.

ФОТО: Се ожени градоначалникот Стефан Богоев - невестата одбра чипка

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, синоќа се ожени со својата долгогодишна девојка Ивана Анѓеловска.

За забвата на свадбата младенците ги одбраа „Либеро“ бенд, а оние кои беа пристуни, раскажуваат дека било многу весело. Невестата е облечена во венчаница од тантела, а градоначалникот Богоев се реши за елегантна црно-бела комбинација.

Пред неколку месеци тој ја побара Ивана за жена со голема торта во форма на кутија за накит и со прстен изработен од фондан, на која пишуваше: „Ќе се омажиш ли за мене“. „Со еден глас ‘за’, Ивана избра ‘да’“, напиша Богоев, кој е најмладиот градоначалник од СДСМ.

ВИДЕО: Сергеј Варошлија се шлогираше сред емисија

Модниот критичар Сергеј Варошлија, освен што делеше пофални зборови, неизбежно беше да ги спомене и модните катастрофи.

Овој пат, ударен дел имаше една презентерка на вести за која како што вели тој, е облечена во фејк маичка на светскиот бренд Гучи.

„Оставате лош впечаток, оставате впечаток на несериозност и немање естетика и вкус“, се шокираше модниот критичар.

(ВИДЕО) Дунавка Трифуновска: Владо Јаневски е совршен љубовник!

Контроверзната манекенка Дунавка Трифуновска за прв пат јавно прозборе за љубовта со поп-пејачот Владо Јаневски. Во интревјуто за Репортер, откри дека Владо е совршен љубовник. Дека одлично функционираат како љубовници и како соработници.

„Владо ми дозволи да бидам она што сакам. Не е тајна дека сме заедно. Блиски сме и не криеме дека имаме љубовна врска. Јавно се појавуваме заедно се едно дали не виделе во хотел или шетаме во Охрид низ чаршија“, вели Трифуновска.

Гледајте го интревјуто

Популарно