ВИДЕО: К-15 се шегуваа - Заев го прифати нивниот предлог за име на Македонија!

Дека сатирата некогаш ја предвидува иднината, би требало веќе да знаеме, а уште еден доказ за тоа е видеото на К-15 снимено пред повеќе од 10 години.

И додека нашита новинари и аналитичари се чудат на креативноста на нашиот преговарачки тим и се изненадени од новиот предлог, генијалците од К-15 пред толку години беа најблиску до конечното „решение“ …

Погледнете го видео обраќањето пред десетина години на Миле Паника:

Ова е казната за Крсто Мукоски за 27 Април?

Пратеникот Крсто Мукоски е еден од амнестираните обвинети пратеници за 27 Април. 

Сепак, според Твитер заедницата и тој е „осуден“.

ВИДЕО: Реакција на бебе кога ќе го види татко му со нова фризура ќе ве насмее до солзи

Реакцијата на едно бебе од Њујорк, што првпат го гледа неговиот татко со нова фризура, стана хит на Твитер и на интернет.

Осуммесечниот Мејсон Картер Харис си седи во своето столче кога во собата влегува неговиот татко Грег. Порано човекот имал подолга кадрава коса, малку налик на онаа на бебето.

Синчето е многу непријатно изненадено од новиот имиџ на таткото…

Снимката од 16 секунди, чија авторка е мајката Мелиса, за три дена собра над 6 милиони прегледи.

Популарно