(ФОТО) Бекам ги налути обожавателите: Неговиот коментар на венчавката предизвикал бура од реакции

Свадбата на Меган Маркл и британскиот принц Хари ги собра благородниците од целиот свет, но и многу други познати личности. Како добар пријател на британското кралско семејство, на свадбата присуствуваше и славниот фудбалер Дејвид Бекам со сопругата. Но обожавателите чуле еден негов коментар што воопшто не им се допаднал.

За време на нивното доаѓање во црквата Свети Џорџ, во дворецот Виндзор, тие минувале покрај голем број фанови кои веќе со денови кампувале тука за да присуствуваат на венчавката.

Токму тогаш, собраните граѓани го чуле популарниот фудбалер како го коментира настанот.

ФОТО: Која македонска водителка заврши во прегратките на Саша Ковачевиќ?

Познатата водителка Елена Стефановска објави стори и фотографијa на својот Инстаграм профил на кое таа е со познатиот српски пајч Саша Ковачевич на покривот на еден познат скопски хотел, каде му правела интервју.

Инаку, Саша Ковачевиќ на 6. април ќе има концерт во Скопје.

Црквата не дозволува брак помеѓу Милијана и Милојко

Милјана (21) и Милојко (74) од село Палатовиќ, контовезниот пар за кого зборува целиот регион закажаа венчавка на 7 септември, но и покрај тоа што имаат голема желба венчавка да имаат и во црква тоа сепак не е можно поради големата разлика во годините.

Инаку тие не се единствените  кои се соочиле со ова азабрана. Позната српска креаторка Верица и нејзиниот 35 години помлад партнер неможе да добијат одобрение за да се венчаат во црква поради разлика во годините.

Според црковните закони разликата во години не смее да биде поголема од 15 години разлика.

ФОТО: Погледнете како изгледа една од најзгодните холивудски актерки

Шарлиз Терон која важи за една од најзгодните и најубавите холивудски актерки докажа дека актерството е тешка професија поради која актерите мора многу да жртвуваат.

Така, секс-симболот мораше да пушти стомак за улогата во филмот "Tully".

На овие фотографии нема да ја препознаете.

Популарно