(ВИДЕО) Длабоко деколте и висок шлиц - никој не можеше да го тргне погледот од неа

Популарната пејачка и актерка на доделувањето на „Bilbrod“ музичките награди се појави во комбинација која ја воодушеви публиката.

Имено облечена во бордо, со висок шлиц и длабоко деколте, Џеј Ло носеше и градник со ист дезен и боја.

Со оваа комбинација пејачката ги истакна сите нејзини атрибути, погледнете како изгледаше:

Ариана Гранде љубовната болка ја лечи како најголем дел од девојките

Пејачката Ариана Гранде, неодамна ја раскина веридбата и врската со комичарот Пит Дејвидсон, со кој беше во врска неколку месеци.

Парот живеел во луксузниот стан на Ариана, во Њујорк, а имале и заедничко милениче, прасенце, на кое му го дале името Пиги Смолз и кое после раскинувањето ѝ припаднало на Ариана.

За да го излечи скршеното срце после раскинуваето и барем малку да ги ублажи анксиозните напади кои ги има веќе некое време, Ариана се одлулила за омилената терапија на сите жени – шопинг!

Во друштво на пријателите, пејачката ги „нападнала“ луксузните продавници во центарот на Њујорк, а шопингот го завршила со две преполни ќеси потпишани од Шанел, пренесува „Cosmopolitan“.

Овој скап излет не предизвикал никаква штета за буџетот на Ариана, со оглед на тоа дека пејачката не го крие износот на својата заработка, кој моментално изнесува вртоглави 50 милиони долари.

Од друга страна, Пит се пошегувал дека после раскинувањето, тој активно е посветен на барање цимер.

Нереиде Гаљардо: "Подготвена сум да сведочам на суд"

Во светската јавност веќе неколку недели се шират гласини за случајот Кетрин Мајорга, жената која тврди дека Кристијано Роналдо ја силувал во 2009 година во хотелската соба во Лас Вегас.

Фудбалерот тврди дека станува збор за лажни обвиненија, а сега се огласи и неговата поранешна девојка Нереида Гаљардо. Роналдо со сексапилната Нереида се забавуваше во 2008 година, а прекинале неколку месеци после наводното силување. 

Таа одлучила јавно да проговори за оваа тема и вели дека верува дека Роналдо не би силувал некоја девојка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Si llego a más de 200 me gustas subiré más fotos!!.

A post shared by Nereida Gallardo (@nereidagallardo) on

"Кон мене никогаш не беше агресивен. Ниту малку. Тој не е тип кој некој би присилил на секс, многу е нежен во кревет", тврди Нереида.

"Сè уште никој не ме контактирал од обвинителството, но доколку се случи тоа јас би сведочела на суд", додава Нереида.

Роналдо и Нереида ги полнеа страниците на светските таблоиди во летото 2008 година со провокативни фотографии на кои често таа била топлес. Фудбалерот последните неколку недели се соочува со најголемиот скандал во неговата кариера, но длабоко верува дека судот ќе ги отфрли обвиненијата на жената која тврди дека ја силувал.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Momentos ❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mis amores ❤️❤️❤️❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

ФОТО: Бујната Македонка која била „шефицата“ за перење пари се фалела со луксуз

Македонската Марија Богојевска е „шефицата" за перење пари на српскиот менаџер Душан Вељковиќ, која е една од обвинетите во џиновската афера за финансиски малверзации, злосторничко здружување и местење на мечеви која ја потресе Белгија во изминатите две недели.

Богојевска е една од двајцата македонски државјани кои се уапсени во Белгија, заедно со поранешниот фудбалер и актуелен менаџер Драган Силјановски – Вуко, пренесува порталот Спорт 1.

Богојевска е обвинета дека преку девизна сметка во Белград за својот дечко Вељковиќ испрала помеѓу два и три милиони евра, а во акцијата низ Србија во Белград и во Ниш, полицијата во соработка со јавните обвинителства на земјите вклучени во аферата, меѓу кои и македонското обвинителство биле запленети околу 800.000 евра на низа локации. Сите тие пари биле на Вељковиќ.

-Македонката е поранешна сопруга на поранешниот македонски кошаркарски репрезентативец Илија Боцевски, која од поодамна живее во Белгија и е во љубовна врска со српскиот менаџер. Дека живеела убав живот, бујната Марија многупати се фалела и по социјалните мрежи, сликајќи се на јахти и уживајќи во „богатиот живот", кој и го овозможил љубовникот со многуте трансфери, за кои белгиските власти се сомневаат дека се извлекувале пари и тие во кеш се користеле за мито и корупција за да се влијае на фудбалски резултати, објави порталот.

Во џиновската афера настрадаа и новинари, судии, а медиумите во Белгија открија дека дечкото на Марија ги потплаќал за да ставаат добри оценки на неговите клиенти, но и на судиите кои биле купени за да „свират" за неговиот клуб.

Популарно