ФОТО: Луксузно БМВ сруши семафор во Скопје

Луксузно БМВ синоќа на дождот се заби во семафор на булеварот Теодосиј Гологанов и го сруши.

Идентитетот на БМВето не е познат, а извесно време сообраќајот беше запрен во едната лента на булеварот.

ФОТО: Пожар во ноќен клуб во Скопје

Пожар го зафати ноќниот клуб ,,Станица 26″ во центарот на Скопје. Според информациите од Противпожарната единица на Град Скопје, станува збор за објект на улицата „Јордан Мијалков“ број 26.

Чадот кој излегувал од клубот бил забележан околу 15,05 часот, по што интервенирала Противпожарната единица со пет возила и 11 пожарникари.

Огнот е локализиран околу 17,15 часот. Се уште не е утврдена материјалната штета која што е причинета.

Негувателка во градинка избоде три бебиња

Три бебиња и две возрасни лица се избодени со нож во приватна градинка во Њујорк, соопшти полицијата и додаде дека повредените се префрлени во болница.

Властите ја уапсија негувателката, која се сомничи за нападот во градинката, каде што во моментот престојувале девет бебиња.

Се обидела и да се самоубие.

Момчето што беше претепано во Аеродром: Ме удри со пиштол во глава и ме боделе со штравцигер

Брутално претепаниот скопјанец за „Макфакс“ вели дека бил нападнат од познат лихвар во Скопје бидејќи зел на заем 200 евра, кои потоа ги вратил, но одбил да плати и камата.

„Јас од лицето имам земено на заем 200 евра, кои ги вратив.

Кога ги зедов парите, тој не ми кажа дека треба да вратам камата за нив, тој ми е познајник.

Подоцна ми бараше камата за сумата што ја зедов, но не им дадов и одбив.

Пред некој ден имавме кратка расправија. Не ми се закануваа, ниту ме предупредија“, изјави момчето за „Макфакс“.

Вели бил наместен од пријател, кој го повикал, наводно, да разговараат, но на договорената локација го пречекале напаѓачите.

„Поминував низ Аеродром со девојката. Мој пријател ми се јави да разговараме.

Практично, ме најдоа со негова помош. Јас имав проблем со паркирањето.

Се враќав со автомобилот наназад, а во тој момент тие помислиле дека ќе избегам.

Излегоа од назад од бело комбе паркирано во близина. Кога излегов, видов 4-5 лица и почувствував остар удар со пиштол во главата.

Ме удри трипати по што паднав, а тие почнаа да ме клоцаат.

Некое од лицата ме бодело со шрафцигер во ногата“, додава претепаното момче за „Макфакс“.

Ја удриле и неговата девојка.

Популарно