Што е мал паенис и како да и пружите задовоство на секоја жена со помал алат?

За почеток да утврдиме – Мал пенис се смета оној пенис кој во ерекција е пократок од 9 сантиметри, а просечната големина на пенисот во ерекција изнесува помеѓу 13 и 15.7 сантиметри.

Но, не е потребно да очајувате, експертите советуваат како можете и себеси и на вашата партнерка да ѝ пружите задоволство за кое и двајцата сонувате. Благодарение на некои техники и позиции, тоа нема да ви биде скратено.

Пред пенетрацијата

Сексот е многу повеќе од самата пенетрација и поголемиот дел на мажите се свесни за предноста на предиграта. Мажите со мал пенис за време на предиграта треба да посветат уште поголемо внимание сѐ додека партнерката не биде потполно возбудена. Што е поблиску до оргазмот, толку ќе биде полесно да се започне со пенетрацијата и да се доведе до оргазам.Предиграта треба да вклучува сѐ и сешто во коешто партнерката ужива. Бакнувањето и допирите се додатни помагала на возбудувањето, а ако сте склона кон секси играчки, уште подобро! Пружете ѝ сѐ што некогаш сакала. Остварете ги нејзините фантазии.

Стимулација на клиторисот

Пред сексот позабавувајте се со нејзиниот клиторис било тоа да било орално или "рачно", погрижете се да се возбуди пред самата пенетрација. После тоа ќе бидете спремни за испробување на идеалните пози.

Најдобри секс пози

Доги поза

Кога оваа поза се изведува правилно, жените го чувствуваат и најмалиот пенис како голем. Нека партнерката се смести удобно така што главата и рамената ќе ѝ бидат на перницата, а задникот што повисоко. Ова е една од најпоуларните пози! За време на оваа поза треба што повеќе да се наведнете до нејзините раменици, така ќе осигурате уште поголемо чувство на интима.

Змија

Жената лежи на стомак со споени нозе, а поради поголема удобност може да стави перница под стомакот за нејзиниот задник да биде уште поиздигнат. Потребно е мажот да ги рашири своите бутови за да овозможи пенетрација и да пази за време на односот целата тежина да не се спушти на телото на партнерката.

Зајачки уши

Партнерката лежи на грбот со перница под задникот, бутовите и се раширени, а нозете ги повлекува кон неа така што колената да бидат што поблизу до ушите. Оваа поза им овозможува на мажите длабока пенетрација, а на жените им дава можност и сами да мастурбираат.

Облеката е веќе на подот, но нешто ве спречува да имате секс

Ова е нешто што им се случува на сите парови. Двајцата сте одлично расположени за љубовна акција, облеката е веќе на подот и тогаш настапува таа несреќна ситуација која уништува сѐ.

Следните седум ситуации се најголеми непријатели на сексуалното расположение.

1. Повик од родителите

Повикот од родителите никако не може да придонесе нешто добро во сексуалната активност. Особено ако се обидете да го игнорирате, а тие не се откажуваат. Затоа, за да ја избегнете оваа непријатна ситуација, најдобро е мобилниот телефон да го оставите во друга просторија или пак да го ставите на нечујно.

2. Чуден звук во станот или во куќата

Двајцата сте слушнале некаков шум, звук од паѓање на некој предмет или чекори? Нормално дека нема да продолжите со акцијата, како паровите во евтините хорор филмови.

3. Ненадејно гадење

Понекогаш одредена храна не функционира како афродизијак, туку сосема спротивно. Неколку часа после вечерата, желудникот ви испраќа повратни сигнали, дека нема да успее да го задржи составот и наместо да го прегрнувате партнерот, таа вечер ќе ја прегрнувате WC школката. Катастрофа, нели?

4. Претерано смеење за време на сексот

Се случила одредена ситуација, на пример сте паднале од креветот и тоа го насмеало вашиот партнер многу повеќе од што сте очекувале. Во тој момент настапува вашата послаба и поемотивна страна, па најверојатно нема да сакате да продолжите со сексот.

5. Премногу забелешки за време на предиграта

Премногу инструкции и забелешки во текот на предиграта, може вас и вашиот партнер премногу да ве олади.

6. Повреда за време на сексот

Особено ако се работи за повреда на половиот орган. Освен што е болно, многу е веројатно дека апстиненцијата ќе потрае неколку дена.

7. Недостаток на презервативи

Колку и да ви е блиску продавницата, сексуалната возбуда едноставно ќе се спушти и веројатно наместо игри под чаршавот, ќе одберете гледање филм или ручек некаде надвор.

Кои жени повеќе сакаат анален секс, од вагинален?

Можеби ова ќе ве изненади, но жените кои имале анални игри велат дека почесто доживуваат оргазам од оние кои тоа не го прават.

Тој дел од телото е исполнет со осетливи нервни завршетоци, тврди сексолог Jessica O’Reilly.

– Таа област е анатомски направена за незаборавен оргазам, па ако сте го доживеале тоа е несомнено дека ќе посакате уште.

Ако сте загрижени заради хигиената, пенетрацијата не е неопходна.

“Започнете со мал анален чеп или користете вибратор, советува O’Reilly.

Дечко ми имаше секс во тројка со момче

Луѓето многу често се наоѓаат во ситуација за која не би ни помислиле дека ќе ја доживеат. Исто така, постапките на партнерот од минатото, тешко можат да се прифатат.

Следнава приказна е за една девојка која го дознава минатото на својот партнер, па бидејќи не знаела како да се справи со тоа побарала помош од советник. 

Почитувани: Со моето момче заедно сме повеќе од две години, а неодамна дознав нешто од неговото минато.

Тој имал секс во тројка со негов другар и некоја девојка. Тоа се случило кога имал 19 години, сега и двајцата имаме по 35. Постојано мислам на тоа и не можам да се помирам. Во мојата глава минуваат слики и многу ми е тешко.

Не разбирам зошто толку ми смета. Има ли начин да го заборавам тоа? Ве молам да ми дадете некој правец. 

Почитувана К...: Јас ја почитувама искреноста на твоето момче. Доколку те мачи неговото минато, разговарај со него. А, ако те мачи дали тој се уште е заинтересиран за секс со друго момче, најдобро е да го прашаш директно.

Популарно