Имав секс со таткото на моето момче, сега не можам да се...

„Пред два месеци, дечкото ме одведе во преубав ресторан, каде го прославиме мојот роденден. Јас имам 22, а тој 23 години. Подоцна отидовме кај него дома, па водевме љубов. Фантастично беше.

Меѓутоа, следното утро доживеав шок. Ми рече дека има нешто да ми каже. Останав вчудовидена кога ми призна дека се гледал со уште две жени. И со нив имал секс.

Се каеше поради неверствата, бидејќи сфатил дека јас сум таа со која навистина сака да биде. Затоа и ми се исповеда за другите врски. Намерата му беше да почнеме сѐ одново.

Не да бев лута – збеснав!  Му реков да ми викне такси и си заминав. Цел ден ми ѕвонеше и праќаше пораки, а јас го игнорирав. Вечерта му се јавив на неговиот татко и го поканив на пијачка.

Изненаден беше, ама прифати. Тој има 43 години, но изгледа многу помладо. Не се заедно со мајката на дечко ми. Разведени се со години.

Првин поседовме во кафуле, па се качивме во автомобилот. Додека возеше, му  кажав што ми направи неговиот син. Тој ме бакна.

Ме праша и дали би сакала да одиме до кај него. Јас прифатив. Кога стигнавме, ме полазеа морници. Почна да ми се пушта.

Рече знаел дека само прашање на време е кога ќе освестам дека го сакам него, а не син му. Не ми се допаѓаше. Сепак – завршивме во кревет.

За време на сексот, цело време ми се плачеше. Не можев да дочекам да побегнам од станот. Уште истата вечер се смирив со дечкото.

Иако знае дека пак сме заедно, тој постојано ми праќа пораки. Бара повторно да се видиме. Во последната и ми се закани. Напиша дека сѐ ќе му каже на синот, доколку не прифатам.

Што да направам? Да продолжам да се гледам со таткото, или, пак, сѐ да му признаам на дечкото?

Ова се зборовите на девојката, којашто побара стручна помош и совет од порталот The Sun. Наспроти нејзината желба за одмазда, се чини дека новонастанатата ситуација не ѝ дава мир во душата.

Психотерапевтката и колумнистка, која им одговара на читателите под псевдонимот „Deidre“, пак, ја предупреди дека можни се две сценарија:

„Прво што треба да го направиш е да му кажеш на таткото на дечко ти дека нема да спиеш со него. И дека немаш намера да паднеш на неговата емоционална уцена.

Тој има себичен став кон жените и сексот. А, недостатокот на почит кон жените, дефинитивно му го пренел и на синот. Со тек на времето, ќе покаже и самиот такво однесување. Впрочем, веќе и го направил тоа, гледајќи се со други жени.

Ако му каже за вас двајцата, таткото ќе го загуби почитувањето на својот син. Па, да се надеваме дека ова е доволно, за да никогаш не му падне на памет да признае што сторил. Во таков случај, неговите закани немаат тежина.

Биди цврста и одлучна. Дај му до знаење дека мора да престане со уцените. Од друга страна, ако навистина мислиш дека ќе му каже, тогаш подобро е да дознае од тебе, одошто таткото. Пробај да му објасниш колку си била повредена поради неговите неверства.“

Овие мажи откриваат каков им е вкусот на жените „таму долу“

Некој кој нема искуство од прва рака, тешко му е да го опише точниот мирис или вкус. Значи, ако никогаш не сте „проблае“ вагина, но сте љубопитни (или ако сакате да проверите дали вашиот ум се совпаѓа со другите), овие луѓе отворeно ги кажаа своите искуства:

„Сите вагини имаат поинаков вкус. Тоа е како различна пот. Секој може да има поинаков мирис“, вели Ана , 27

„Да бидам искрен, нема вкус. Тоа е како да прашуваш каков  вкус има раката на тој што му ја лижеш“, вели Стив , 25

„Тоа е навистина чудно. Па, некои можат да бидат остри. И некои вагини се многу слатки. Тоа е како секој пенис може да биде со поинаков вкус. Овие се феромони и сето она што се случува таму“. Џејк , 28

„Не знам зошто ова е првото нешто што го запамтив, но ако имала набрзо менструација вкусот е како бакар. Како монета“, вели, Ник , 28

„Тешко е да се каже, затоа што веднаш се обидувам да пронајдам храна која има сличен вкус. Лесно е да се опише нешто како вкусот на пицата. Но, жени вагината не е храна, и тоа е навистина тешко“. Грег , 27

„Тоа е како кога сте во љубов со некого, само повлажна. Замислете што е вкусот во устата. Тоа е тоа“, вели Натали, 29

„Има вкус како конзервиран ананас. Не конзистентност или текстура, но тоа е лесен, сируп сладок“, вели, Мајкл, 27

„Секоја вагина има поинаков вкус. Некои вагини немаат вкус, а некои може да имаат карактеристичен вкус како … Granny Smith јаболка. Не мислам дека е прецизно, но првпат се сетив на тоа“, вели Дејвид , 29

„Навистина се обидувам да размислувам за ова, бидејќи тоа е толку тешко да се опише без да звучи лошо, Но, тоа е речиси како … дестилирана сексуална пот“, вели, Петар , 27

„Има вкус како лимон. Па, повеќе како лимонада, од лимон, но не слатка … има само сладост. Нема вкус за лимон, но тоа е мојата најдобра референтна рамка“, вели Адам , 28

Постои точно време кога жената го доживува најдолгиот оргазам

Најинтензивен оргазам кој може да трае и по 30 секунди, за разлика од вообичаеното времетраење од 10 до 20 секунди, жените доживуваат во периодот од 13 до 17 часот, вели една онлајн студија.

Уживањето во сексот во попладневните часови кај мажите не е поголемо, но секако ќе се зголеми кога ќе забележат дека нивната партнерка баш тогаш е посебно „расположена“.

Стручњаците велат дека нема научно објаснување зошто е тоа така, односно зошто женскиот оргазам е најголем во тој период од денот, но велат, може да е поврзано со промените на нивото на половите хормони. Психолошкиот фактор е исто така значаен, па така попладневниот секс носи доза на новост и разбивање на рутината, како и чувство на „забрането овошје“.

Маж ми го сакам, а во љубовникот сум заљубена!

Иако е свесна дека прави огромна грешка и дека треба што побрзо да стави крај на аферата со Горјан, не сака ниту да помисли на такво нешто затоа што не може да си го замисли животот без него, а од друга страна не сака ниту да го напушти Влада затоа што уште го сака и и годи неговото присуство.

Вероника е една обична жена, со обичен живот и работа. Меѓутоа, нејзиниот емотивен живот е комплетно необичен.

Вероника се омажила како многу млада, на 21 година. Родителите ја форсирале што порано да почне со семеен живот, иако се уште немала запишано факултет.

Се омажила за Владо кој и бил прв дечко. Почнале да се забавуваат уште во средно училиште и тоа некако бил некој логичен сплет на околности. Го сакала, како и тој неа. Прв пат спиеле после година дена врска, а другарките и се чуделе како успеала да издржи толку долго.

Меѓутоа, Вероника ги убедувала дека Влада и е за цел живот и дека затоа не брза никаде. Се преселиле во Белград и таа се запишала на факултет.

После само една година студирање, се вработила во една приватна фирма каде почнала да волонтира.

Иако никогаш во животот не помислила на друг маж, со текот на времето почнал да и се допаѓа еден колега. Горјан бил висок, црн и паметен и ја шармирал со само еден разговор.

Набргу после тоа почнале да излегуваат заедно на пауза за ручек и Вероника почувствувала дека полека се заљубува во него.

Сексот им бил неверојатен, а страста која што ја чувствувала кон него, никогаш во живот ја немала почувствувано за некој друг.

Иако е свесна дека прави огромна грешка и дека треба што побрзо да стави крај на аферата со Горјан, не сака ниту да помисли на такво нешто затоа што не може да си го замисли животот без него, а од друга страна не сака ниту да го напушти Влада затоа што уште го сака и и годи неговото присуство.

Се научив да лажам и вешто да манипулирам со луѓето околу мене. Влада го сакам и никогаш во животот нема да го оставам. Сепак, сексот со Горјан е неверојатен и не сакам да ставам крај ниту со него. Постојано се прашувам во себе до кога ќе трае ова, а свесна сум дека не сакам никогаш да прекине. Зарем е можно да сум заљубена во двајца мажи во исто време и да не можам животот да си го замислам без нив, се прашува Вероника.

Популарно