(ВИДЕО 18+) Секс среде бел ден нa грaдскa плaжa

Полицијата на Тајланд е во потрага по туристите кои се снимани како имаа секс на грaдскaтa плажа во 8 часот изутрина.

Непознатиот пар цела ноќ пиел на плажата, а потоа со првите зраци на сонцето се решиле да се опуштат.

Од плажата се преместиле на големата канализациона цевка и уживале во сексуална акција.

Повеќе од три минути гостите од кафе барот во близина но и случајните минувачи зачудени гледале што се случува на плажата, а снимката која ја направиле ја прегледала и полицијата.

Полицијата кажува дека со овој чин туристите го нарушиле угледот на туристичката дестинација.

„Инцидентот се случил на јавно место каде луѓето одат да се опуштат и да уживаат. Нивниот идентитет не е познат, но ние трагаме по нив и нашата работа е да го заштитиме угледот на ова место“ – изјавуваат од полицијата.

На парот кој го има на снимката му следи парична казна од 130 евра или казна затвор.

Погледнете го видеото:

Тажни сте и по добар секс? Еве зошто

Дали понекогаш сте се почувствувале тажно, празно или срамно, дури и после добар сексуален однос? Не сте единствени. Основачот на порталот „Nju Ejdž Gents“ за „Хафингтон пост“ објаснува дека тие чувства може да се појават во зависност од тоа во каква врска се наоѓате и какви се вашите намери со таа личност.

Не учат дека со физичката размена на нежности, мажите не мешаат чувства и не се емоционални во таквите моменти, но тоа е погрешно – тврди тој.

И кај мажите и кај жените може да се јави посткоитална тага. Станува збор за прилично честа појава, која подразбира тешки чувства, тага, неугодност, меланхолија, веднаш по сексуалнио однос. Тоа е последица на делувањето на пролактинот, хормон кој се лачи после оргазмот и кој треба да го изедначи нивото на допамин кој се ослободува по сексот.

До депресија после сексот доаѓа кога во однос на допаминот се лачи значително повеќе пролактин.

Жените полудеа по „Летен пенис“

Ако некогаш сте биле истражувачи на форуми каде што се дискутира за мажите и нивниот полов орган, сигурно сте слушнале за синдромот на „летен пенис“.

Имено, поголемиот број мажи кои се занимавале со својот полов орган и го мереле дошле до заклучок дека во текот на летото нивното либидо расте и дека тој е „подолг“.

Зошто е подолг?

Неколку фактори може да се земат предвид кога станува збор за привидниот раст на пенисот во текот на топлите месеци. Кога надвор е жешко, пијте и повеќе вода, а телото ќе се обидува да се реши од потењето. Таа комбинација доведува до отекување на телото и кожата. И тоа создава впечаток дека некои делови од телото се поголеми од инаку.

Кога се жешко, крвните садови се шират, што предизвикува пораст на еректилното ткиво до максимален волумен.

Пораст на либидото

Не само што пенисот се чини е поголем во текот на летото, поголема е и сексуалната желба. Причината лежи во фактот дека тогаш почесто и повеќе се дружиме и дека поголемо внимание обрнуваме на изгледот на нашето тело, што на крајот доведува до поголема желба. Кога е топло и сончево, се чувствуваме среќни и задоволни, а таа благосостојба истовремено се префрла и на нашите интимни делови од телото.

Сончевата светлина докажано влијае на нивото на серотодин во нашите тела, а тоа е клучен неутрансмиер кој се поврзува со чувството на задоволство.

ФОТО: Срамежлива девојка ја продава својата невиност

Девојка од Бразил се надева дека ќе заработи милион долари од продажбата на својата невиност на интернет и покрај тоа што е многу срамежлива и никогаш досега не била ниту на состнако со маж.

Даниел Брин (22) сака да преземе екстремни мерки за да се реши од растечките долгови, да купи куќа во која ќе живее со мајката и сестрата, но и да го исплати студентскиот кредит. Таа на ваковчекор се одлучила откако читала за други девојки кои исто така ја продаваат својата невиност.

И покрај тоа што е убедена дека донела вистинска одлука, признала дека сепак малку е нервозна. Своето лице на фотографиите не сака да го открива за да го заштити своето семејство.

– Се плашам како работите ќе се одвиваат, сепак тоа ќе ми биде прв пат. Никогаш не сум била на состанок и многу сум срамежлива. Се надевам дека победникот ќе биде фина и љубезна личност, џентлмен, рекла таа, а пренсува Дејли Мејл.

Студентката открила дека главна причина поради која се одлучила на ваков чекор е од финансиска природа.

– Студирам и работам скратено. Она што го заработувам не е доволно да ги покријам трошоците, жвиотот во мојата земја е скап, а долговите само растат, изјавила таа.

Покрај тоа, сака да вложи и во себе и да изгради сигурна иднина.

– Сакам да започнам сопствен бизнис и да бидам обезбедена, рекла Даниел.

Откако го отворила сајтот во јуни, досега примила две сериозни понуди.

Највисоката моментално изнесува 220.000 долари.

Сепак како што истакнала, се надева дека ќе стигне барем до цифра од 750.000 долари и дека нема да прифати помалку се додека не се почувствува сигурна.

Даниел презела чекори животот да не и биде доведен во опасност.

– На денот на состанокот со мене ќе оди и мојот телохранител. Безбедноста ми е многу важна и се ќе направам за да се чувствувам така, додава таа.

Нејзиното семејство не знае за акцијата, но пријателите ја поддржуваат.

Популарно