Сопственикот на кафуле мамел и силувал малолетнички

Вистински ужас открила полицијата во Белград каде сопственик на познато кафуле во Ада Циганлија мамел и силувал малолетнички.

Како што пишува српскиот Курир, сопственикот чиј идентитет не се открива засега, снимал и фотографирал малолетнички, а дел и ги силувал. 

Тој бил уапсен вчера по сознанијата на полицијата. 

Откриено е дека мамел девојчиња помали од 16 години.

СТРАОТНО ВИДЕО од зградата која се запали

Во експлозија во станбена зграда во западна Германија, повредени се 25 лица, кои четири потешко, соопшти денеска германската полиција, а не навела дали експлозијата е поврзана со тероризам.

Местото на кое имало зграда, сега има огромна дупка.

Пожарникарите го гаснат пожарот и денеска, а истрагата е во тек. Експлозијата се случила синоќа по полноќ, а луѓето почнале да бегаат во паника.

Нападнал дете - во пијалокот му ставил прашок за потенција

Српскиот моден креатор Дарко Костиќ е сослушан во обвинителството во Белград, каде се бранел со молчење.

Дизајнерот денеска беше приведен на сослушување, а како што пишуваат српските медиуми се очекува и одлука за притвор.

Костиќ прво измамил 15-годишно момче да дојде во неговиот стан, па му ставил камагра (препарат за потенција) во пијалакот, па потоа го удирал со тупаници по главата и му ја искинал маицата, бидејќи момчето не сакало да се омажи за него.

Полицијата по претресот, во станот пронашла траги од наркотици.

Модниот дизајнер, бил приведен откако малолетникот го пријавил за полово вознемирување. Тој во полицијата изјавил дека Костиќ го пронајде преку социјалната мрежа Фејсбук и контактирал со него, а потоа го повикал во студиото да го фотографира.

И покрај тоа што добил ерекција од прашокот во пијалакот, не е хомосексуалец и не сакал сексуален однос со дизајнерот. Поради тоа Костиќ се изнервирал и три пати го удрил по главата

Фото модел од Англија открива: Исламската држава ми го испра мозокот и ме регрутираше!

29-годишната Кимберли Мајнерс од Лондон тврди дека преку интернет започнала врска со регрутерот на Исламската држава во Велика Британија, Навид Хусеин, и дека за малку ќе завршела во Сирија како негова сопруга.

Кимберли, инаку гламурозен модел, открила како регрутерот на терористичката група се обидел да и го испере мозокот и да ја убеди да дојде во Сирија да стане новата "Бела вдовица", како Сали Џонс, џихадистка од Велика Британија, која загинала во Сирија заедно со својот син по американски воздушен напад. 

Таа, како што вели, поради осаменост, на социјалните мрежи се спријателила со луѓе од Сирија, па за разлика од гламурозните фотографии кои претходно ги објавувала, објавила фотографија на која лицето и е целосно покриено. Тогаш била, како што вели, опседната со Хусеин.

Минатата година била уапсена од полицијата откако биле откриени нејзините преписки со Хусеин, во кои и пратил упатства за правење на бомба.

"Сега се срамам од тоа, но ми се допаѓаше вниманието. Бев толку осамена, а со него се чувствував како да припаѓам на некого", рекла таа и додала дека била многу тажна по спонтаниот абортус и раскинувањето со свршеникот.

Кога била уапсена и било кажано дека и се заканува казна до 10 години затвор, но во јануари оваа година била пуштена на слобода. Хусеин неколку недели подоцна загинал во напад на дрон.

Популарно