Кај нас за промена на името, кај нив ЖЕЖОК референдум!

Жените од едно село во близина на Барселона се изборија да можат топлес да одат на јавен базен. Жените од селото Ламетља дел Ваљас изгласаа со 61 отсто дека на базен може да доаѓаат во топлес. Право на глас имаа жените постари од 16 години, а од нив 379 излегоа на гласање.

Гласањето го организира локалната Каталонија, па резултатот е правно легален.

Жителките на ова село одлучија дека треба прашањето со топлес да го решат со гласање, бидејќи минатата година две жени биле натерани да облечат горен дел од костимот за капење.

Случајот поттикна протест кај селаните, кој во знак на поддршка на базенот доаѓаа во горен дел од костими за капење на кои беа исцртани брадавици.

Селото има 8.000 жители и оддалечено е 35 километри северно од Барселона.

ФОТО: Дафни Џој жари и пали

Дафни Џој својата популарност ја стекнала првенствено како девојка на раперот 50 Сент, а и поради специфичниот изглед, останала како интересна личност во јавноста.

Нејзините облини палат и жарат.

Погледнете ја: 

ФОТО: Серхио Агуеро има нова девојка - вистинска бомба!

Еден од најдобрите напаѓачи во Европа и во Премиерлигата, Серхио Агуеро оваа сезона со својот клуб освои 4 трофеи на Островот, а покрај тоа успеа да и го освои и срцето на пребогатата дваесетгодишна Тејлор Вард.

Како што пренесуваат медиумите од Велика Британија, преубавата бринета е 9 години помлада од фудбалерот, а како што стојат работите од мали нозе се навикнала на изобилство и луксуз кој што реодителите и го овозможиле.

Имено, Тејлор е ќерка на телевизиската ѕвезда Даун и поранешниот професионален фудбалер Ешли Вард. Израсна во вила вредна 157 милиони евра која има 11 соби, базен, приватен биоскоп и голем двор.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Just incase one wasn’t enough 🧡🧡 bikini @ohpolly

A post shared by TAYLOR WARD (@taylorwardx) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nearly that time again 🤪 will tag outfit on my @21buttons_uk

A post shared by TAYLOR WARD (@taylorwardx) on

ВИДЕО: Кија Коцкар како од мајка родена ужива во када

Кристина Кија Коцкар објави снимка на Инстаграм кој особено ќе им се допадне на мажите. Пејачката уживаше во водените лудории во када.

Можеби била целосно гола, но се препуштила на фантазијата на публиката и се покрила со пена.

Погледнете ја и уживајте :

Популарно