СП 2018: Хаос во кампот на Шпанија: Пике ги разделувал капитенот и претседателот

Селекцијата на Шпанија утре со почеток од 20:00 часот со натпреварот против Португалија ќе го започнува настапот на Мундијалот.

Но „фуријата“ во пресрет на овој меч се соочува со низа проблеми, а сето тоа предизвикани од промената на селекторот Хулио Лопетеги кој беше сменет вчера.

Шпанските медиуми, поточно телевизијата „Ла Сехта“ открива дека дошло до сериозен инцидент откако капитенто Серхио Рамос влегол во жесток вербален инциден со претседателот на Фудбалската Федерација на Шпанија.

Многу лесно можело да се случи вербалниот, да премине во физички инцидент помеѓу Рамос и Рубиалес, но сето тоа за среќа го спречил Жерард Пике кој интервенирал и ги смирил страстите.

Иако тоа во јавноста тешко дека некој ќе го признае, сепак многу јасно е дека атмосферата во селекцијата на Шпанија е нарушена и притоа, владее и тоа како лоша енергија.

(ВИДЕО) Ништо не е случајно: Спектакуларни погодоци кои големите ѕвезди ги постигнуваат на тренинг!

На натпреварите често знаеме да се воодушевуваме од некој постигнат гол, но во светот на професионалниот фудбал ништо не е случајно. Познато е дека после секој тренинг Кристиано Роналдо и Лео Меси остануваат да ги вежбаат слободните удари…

Големите фудбалски имиња како Роналдо, Меси, Ибрахимовиќ… фудбалски спектакли приредуваат не само на официјалните натпревари, туку и за време на тренинзите.

Ова се ремек делата кои големите ѕвезди ги постигнуваат додека имаат обичен тренинг.

Роналдо на работници од хотел им дал 20.000 евра за..

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо, кој минатата недела во луксузен хотел во грчкото одморалиште Коста Наварино со Јувентус договорол премин во тој клуб од Реал Мадрид, оставајќи великодушна напојница од 20.000 евра на персоналот во хотелот кои биле задолжени само за него.

Сајтот "Грик рипортер" пренесува од пишаните медиуми дека Роналдо напишал чек на оваа сума на менаџментот на хотелот во близина на Каламати и ркол дека сумата мора да биде поделена помеѓу десетина вработени во хотелот на кои задача им била да се грижат за него.

Роналдо во тој хотел потпишал четиригодишен договор со Јувентус вреден 100 милиони евра.

Популарно