(ВИДЕО) Петто дете за Роналдо: Дали Џорџина Родригез е повторно бременa…

Џорџина Родригез присуствуваше на Модната недела на Гран Канарија, облечена во тесно зелено здолниште кое очигледно го откри заобленото стомаче.

Гласините повторно почнаа да се шират за втората бременост на Џорџина, откако седеше во првиот ред, суптилно прикривајќи го стомачето.

Иако пред само 7 месеци го роди своето прво дете, ќеркичката Алана Мартина, изгледа на пат е второто за Џорџина, односно петтото дете за Роналдо.

(ВИДЕО) Ништо не е случајно: Спектакуларни погодоци кои големите ѕвезди ги постигнуваат на тренинг!

На натпреварите често знаеме да се воодушевуваме од некој постигнат гол, но во светот на професионалниот фудбал ништо не е случајно. Познато е дека после секој тренинг Кристиано Роналдо и Лео Меси остануваат да ги вежбаат слободните удари…

Големите фудбалски имиња како Роналдо, Меси, Ибрахимовиќ… фудбалски спектакли приредуваат не само на официјалните натпревари, туку и за време на тренинзите.

Ова се ремек делата кои големите ѕвезди ги постигнуваат додека имаат обичен тренинг.

Роналдо на работници од хотел им дал 20.000 евра за..

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо, кој минатата недела во луксузен хотел во грчкото одморалиште Коста Наварино со Јувентус договорол премин во тој клуб од Реал Мадрид, оставајќи великодушна напојница од 20.000 евра на персоналот во хотелот кои биле задолжени само за него.

Сајтот "Грик рипортер" пренесува од пишаните медиуми дека Роналдо напишал чек на оваа сума на менаџментот на хотелот во близина на Каламати и ркол дека сумата мора да биде поделена помеѓу десетина вработени во хотелот на кои задача им била да се грижат за него.

Роналдо во тој хотел потпишал четиригодишен договор со Јувентус вреден 100 милиони евра.

Популарно