(ФОТО) Во црно ама проѕирно: Алачки го ослободи сексапилот во елегантно издание како гостинка на свадба

По многуте патувања низ светот за презентација и промоција на македонската традиционална кујна, снимањата на емисии, како и настапите како пејачка, Адријана Алачки периодов е на домашна територија.

Изминатиот викенд таа беше поканета како гостинка на една свадбена прослава каде како што е ред се подготви во елегантно и женствено издание.

Алачки не ретко знае да изненади со изгледот кога се во прашање настапите и присуството на свечености.

Ако преку ден е нешто по конзервативна, па и традиционална на снимање, за останати прилики знае да ја изнесе провокацијата од себе.

Овој пат облече транспарентен горен дел под кој се гледаше нејзиниот црн градник и бујното деколте.

Фотографиите на најдоа на нејзиниот Инстаграм профил каде се пофали дека имала забавен викенд, но секако и со комбинацијата која ја имаше на себе.

ФОТО: Цеца си го дупна носот!

Најголемата ѕвезда на турбо фолкот, Цеца Ражнатовиќ стави пирс на носот, а за својот нов имиџ се пофали пред фановите на „Инстаграм“.

Станува збор за алка која пејачката ја закачила на својот нос. Нејзиниот украс на лицето наиде на големо воодушевување кај фановите, кои не штедеа пофални зборови и комплименти за новиот изглед на пејачката.

Цеца својот нов стајлинг го комплетираше со црн фустан.

Поранешната девојка на Влатко Илиевски: „Се видовме два дена пред смртта"

Пред два месеци од овој свет си замина пејачот Влатко Илиевски, а раните на неговите најблиски уште крварат.

Во „Бекстејџ“, за Влатче зборуваше и неговата пораншена девојка, актерката Ана Стојановска, ќерка на актерката Силвија Стојановска.

- Последно се видовме два дена пред смртта, бевме кај него дома и игравме карти, брич со мајка му. Влатче победи и беше многу среќен, изјави Ана во емисијата.

За потсетување Влатко беше најден мртов во автомобилот

ФОТО: Никој не би рекол дека е 7. месец бремена

Пејачката Тамара Тодевска е во седмиот месец од бременоста, но нејзиното трудничко стомаче скоро и да не се познава, а и таа умее добро да го сокрие.

Пејачката го очекува нејзиното второ дете, за кое заедно со сопругот најавија дека ќе биде момче.

Дали вие би забележале дека Тамара е бремена, кога вака добро изгледа:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Популарно