(ФОТО) Во црно ама проѕирно: Алачки го ослободи сексапилот во елегантно издание како гостинка на свадба

По многуте патувања низ светот за презентација и промоција на македонската традиционална кујна, снимањата на емисии, како и настапите како пејачка, Адријана Алачки периодов е на домашна територија.

Изминатиот викенд таа беше поканета како гостинка на една свадбена прослава каде како што е ред се подготви во елегантно и женствено издание.

Алачки не ретко знае да изненади со изгледот кога се во прашање настапите и присуството на свечености.

Ако преку ден е нешто по конзервативна, па и традиционална на снимање, за останати прилики знае да ја изнесе провокацијата од себе.

Овој пат облече транспарентен горен дел под кој се гледаше нејзиниот црн градник и бујното деколте.

Фотографиите на најдоа на нејзиниот Инстаграм профил каде се пофали дека имала забавен викенд, но секако и со комбинацијата која ја имаше на себе.

ФОТО: Беквалац направи промена на изгледот

Убавата пејачка Наташа Беквалац, веќе со години е верна на долгата руса, негувана коса и никогаш претерано не експериментирала во таа смисла. Но, сега одлучила да внесе свежина во изгледот. На Инстаграм се пофалила со фризура која се разликува од онаа каква навикнавме да ја гледаме.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spremna😉

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Каква инекција му е дадена на Шабан Шаулиќ?

Трагичната загуба на Шабан Шаулиќ е голема мистерија за Германското обвинителство, кое донело одлука детално да се испита целиот случај.

Според законитево државата, оваа незгода се третира како правен случај,а она што им е нејасно на обвинителите е причината за смрт на пејачот, имајќи во обзир дека Шабан немал видливи повреди.

Според првичните информации тој починл од пукање на аорта на срцето.

„Обвинетелот го уважи ова мислење, но сепак има неколку неразјанети детали, па наложи да се направи обдукција.Се споменува дека веднаш по доаѓањето на Брзата помош на Шабан му е дадена инекција, па можно е и тоа да ја предизвикало смртта.Тоа засега никој не може ни да го потврди ниту да го демантира.За да нема никакви дилеми побара обдукција, пишува српски „Курир“.

Сопругата со која Шабан беше 43. години во брак скршена

Гоца Шаулиќ, сопругата на покојниот Шабан Шаулиќ со која беше 43. години во брак и има три деца, Санела, Илда и Михајло, побарала само едно нешто за погребот.

Таа скршена од болка едвај побарала од децата да стават качкет на главата и пари во рацете.

- Што ќе ми го животот, што ќе правам јас без Шабан во оваа куќа, плачела таа.

Тој почина викендов во страшна несреќа кога пијан возач му удри во автомобилот.

Популарно