(ФОТО) Дара Бубамара позираше во целосно провиден фустан и ги покажа голите гради, но сите гледаа што има таму долу

Познатата пејачка Дара Бубамара ги изненади фановите откако пред публиката во еден ноќен клуб во Белград се појавила во комбинација која била повеќе од провокативна.

Фановите пејачката ги почести со две фотографии на својот Инстаграм профил на кои таа позира во целосно провиден фустан.

Освен што пејачката ги истакна градите, таа објави и фотографија истакнувајќи го задникот и нозете, погледнете.

ФОТО + ВИДЕО: Барби има огромни гради, но има и уште една желба

Ни по речиси 35.000 евра потрошени на естетски зафати, таа не планира да се смири.

25-годишната Катрина Лорен е опседната со пластичната хирургија и со идејата да стане Барбика. Доаѓа од Индонезија, но поради големиот број на интервенции тешко дека можете да ја погодите нејзината националност. 

Веќе потрошила околу 35.000 евра на операции, вклучувајќи и вградување на огромни силикони, поради кои денес носи градник со F големина.

"Имав три операции на градите, но неуспешно вградување на импланти во задникот. Повеќе пати ставав филери во устата и правев ринопластика на носот. Сакам повторно да одам под нож. Четвртата операција на гради е закажана за септември", рекла таа.

Во желбата да изгледа како пластична кукла, Катрина станала блондинка веќе во тинејџерските денови.

Вози автомобил кој е направен да изгледа како играчка, а и крзното на своето куче го бојадисува во розова боја.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hold me tight 👅💋💦 #pink #barbie #juicy #doll #bustydoll

A post shared by 🎀 THE REAL ASIAN BARBIE 🎀 (@barbie.of.indonesia) on

"Мојот стан е цел во розови бои, имам розов автомобил, розово куче, тетоважа Барби и сакам да изгледам како Барби", вели Катрина.

"Мислам дека станува збор за личен избор кој индивидуата ја прави среќна. Во мојот случај тоа се операциите, и мислам дека се добри за мене. Имам доволно среќа да можам да го правам тоа што ме прави среќна во конзервативното муслиманско општество во Индонезија", вели таа.

Дневната рутина на Катрина се состои од играње со нејзиното куче Кенди, маникир, третмани за коса и купување на луксузни розови работи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🎶🎶 Show me your tits I'll show you my weapon and grill, and heaven is real 🎶🎶

A post shared by 🎀 THE REAL ASIAN BARBIE 🎀 (@barbie.of.indonesia) on

Катрина има 131.000 фанови на Инстаграм, а нејзиното куче 1.000.

"Сигурна сум дека многу луѓе никогаш не виделе девојка како мене, посебно во Индонезија. Момчињата секогаш сакаат да се фотографираат со мене, но жените ми се чини дека не ме сакаат, но не ме интересира", вели Катрина.

ФОТО: Пејачките од групата „Little Mix“ позираа голи

Женската музичка група „Little Mix“, наскоро ќе го објави новиот албум, а со една фотографија одлучиле да пратат силна порака на светот.

Четирите девојки од познатиот бенд се соблекле голи и телата ги испишале со разни навреди, кои жените секојдневно ги добиваат поради телесните несовршености.

Нивниот најнов сингл „Strip“ испраќа моќна порака дека жените треба да зрачат со самодоверба, а на овој начин пејачките ги прославиле своите несовршености.

Поранешните победнички на музичкото натпреварување „Икс Фактор“, ги покриле интимните делови од телото, а на кожата ги испишале сите погрдни зборови со кои ги именувале.

„Дебела, не знаеш да пееш, грда, слаба, со стрии..“ се дел од зборовите кои девојките ги носеле на телото.

Пејачките на овој начин сакале да ги повикаат сите жени заедно со нив да ги прослават своите несовршености.

„Сите некогаш сме страдале од ниска самодоверба, сите сме добивале навреди и негативни коментари, а немавме песна за тоа“, рекле девојките од познатиот бенд. 

ФОТО: Џенифер Анистон е сеуште секси како во најубавите години

Џенифер Анистон (49) е позната по својата совршена градба. Не е класична слаба девојка, а делува како здрава и силна жена. Тајната на нејзината совршена линија е боксот.

Холивудската актерка тврди дека овој вид на тренинг е одличен не само поради обликување на телото туку и за исфрлување на негативната енергија.

Со ваков тренинг, актерката ги обликува рацете и стомакот, но и нозете, бидејќи телото постојано ѝ е во движење.

Вежба од три до шест пати неделно, а тренинзите некогаш траат 45 минути, но некогаш два часа. Напорно вежба кога има некое важно случување.

Тренингот се состои од скокање со јаже, трчање, класични боксерски потези и др.

Џенифер е една од 300 познати личности кои својата линија ја одржуваат вежбајќи бокс. Ваков тип на тренинг има одлични психофизички последици на организмот, го затегнува целото тело и е одличен за кардиоваскуларниот систем.

„После бокс тренингот се чувствувате ментално испразнето од сите лоши работи кои ги слушате и гледате секојдневно. Постои и оној сладок момент кога помислувате на некои од тие работи додека удирате“, рекла во една прилика актерката за магазинот „Style“. 

Популарно