Кратко хумористично писмо од една очајна снаа

Кратката исповед на една снаа се прошири вирално по социјалните мрежи. Зошто најтешката работа на светот е да бидеш снаа?

Една снаа искрено објаснува зошто мисли дека најтешката работа на светот е да бидеш снаа:

Колку и да се трудиш да им се допаднеш, порано или подоцна ќе ти дојде преку глава и ќе сакаш сите да ги „испратиш по ѓаволите“.  Бидејќи ако си слаба, тогаш си премногу слаба, ако си дебела, зошто си дебела, ако си необразована, зошто не си учела, ако си образована, зошто не си посветена домаќинка.

Ако си убава, не чини ќе те гледаат, ако си запуштена, зошто не внимаваш на себе. Ако куќата ти е средена, може да биде уште посредена, ако не е, срам си за куќата.

Децата не ги доиш правилно, не ги облекуваш добро, не ги храниш доволно и не ги воспитуваш како што треба.

Ако не правиш зимница, срам да ти е, ако правиш зимница, не ја правиш како што треба. Ако правиш колачиња, не се доби како нејзините, ако нарачуваш колачиња, мрзлива си.

Нејзиниот син е син над синовите и никој не може да го сака толку многу како таа и да се грижи толку добро за него како таа, затоа залудно се трудиш.

Среќно семејство вдомило девојка од Уганда, кога таа научила англиски им ја открила страшната вистина!

EAC е агенција за посвојување, која се најде на мета на голем скандал, бидејќи беше откриено дека тие купувале и продавале деца и дека ги лажеле новите родители дека децата немале сопствено семејство.

Голем број деца кои преку EAC агенции можеле да се посвојат или вдомат доаѓале од Уганда. Страшната вистина која се крие зад работата на агенцијата била откриена откако Адам и Џесика Дејвис во 2015 година посвоија 5-годишна девојка, Намат од Уганда.

Намат дојде во Америка преку EAC агенции, а во агенцијата од Охајо на парот му соопштија дека нејзиниот татко е починат и како нејзината мајка ја запоставувала. Според нивните зборови, девојчето ја немало потребната едукација и било малтретирано.

После шест месеци поминати со новото семејство, Намата го научила англискиот јазик доволно за да на Адам и Џесика им ја каже вистинската приказна. Таа не била сираче, имала семејство во Уганда, кое многу го сакала. Намата открила дека нејзината биолошка мајка секојдневно ја следела до училиште.

EAC ги земале децата од мајките и им велеле дека ги испраќаат на образование во Америка. Иако Адам и Џесика Дејвис легално можеле да ја задржат Намат бидејќи имаат хартија за посвојување и не ја купиле како некои други парови, одбиле и девојката била вратена дома, кај мајка и.

(ФОТО) Манекенката објави фотографија на која покажува како изгледа мајчинството, но тоа не им се допадна на сите

Манекенката Криси Тиген често отворено зборува за тоа колку многу го поддржува јавното доење, а овој пат таа поддршка ја докажа и со фотографија.

32 годишната манекенка го роди и второто дете, синот Мајлс Теодор, па сега многу често објавува фотографии каде го дои своето дете. 

"Луна ме присилува да ја дојам и нејзината кукла, па сега изгледа имам близнаци", истакна манекенката.

 

Luna making me feed her babydoll so I guess I have twins now

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Сепак, имаше и такви кои сметаат дека оваа фотографија не е соодветна за социјалните мрежи.

"Не значи дека ако тоа е нормално, дека целиот свет сака да го погледне. Избриши ги сите твои фотографии на кои доиш", напишала една жена.

 

Bahahahahaha

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Инаку, Криси отворено сподели што ѝ се случуваше во текот на двете бремености, па неодамна раскажа како постпородилниот период со синот ѝ бил многу полесен во споредба со оној кога се породила со ќерката Луна.

Истакна дека во текот на двете бремености добила стрии, па докажала дека супермоделите не се имуни на нив.

 

she does not care

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Популарно