ФОТО: Вака изгледала Цеца кога имала 15 години

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави слика фотографирана кога имала 15 години.

„Сеќавања… ’88ма година… цветак зановетак“, напиша Цеца, цитирајќи стихови од својата прва песна.

Цеца се прослави со песната „Цветак зановетак“ кон крајот на осумдесеттите години, а така се викаше и нејзиниот прв албум. Една од најголемите ѕвезди на Балканот на своите социјални мрежи често споделува фотографии од младоста и од почетоците на својата кариера.

Пејачката на 28 јули ќе одржи концерт во Охрид на „Билјанини извори“. Таа на концертот ќе дојде со приватен авион.

ФОТО: Цеца си го дупна носот!

Најголемата ѕвезда на турбо фолкот, Цеца Ражнатовиќ стави пирс на носот, а за својот нов имиџ се пофали пред фановите на „Инстаграм“.

Станува збор за алка која пејачката ја закачила на својот нос. Нејзиниот украс на лицето наиде на големо воодушевување кај фановите, кои не штедеа пофални зборови и комплименти за новиот изглед на пејачката.

Цеца својот нов стајлинг го комплетираше со црн фустан.

Поранешната девојка на Влатко Илиевски: „Се видовме два дена пред смртта"

Пред два месеци од овој свет си замина пејачот Влатко Илиевски, а раните на неговите најблиски уште крварат.

Во „Бекстејџ“, за Влатче зборуваше и неговата пораншена девојка, актерката Ана Стојановска, ќерка на актерката Силвија Стојановска.

- Последно се видовме два дена пред смртта, бевме кај него дома и игравме карти, брич со мајка му. Влатче победи и беше многу среќен, изјави Ана во емисијата.

За потсетување Влатко беше најден мртов во автомобилот

ФОТО: Никој не би рекол дека е 7. месец бремена

Пејачката Тамара Тодевска е во седмиот месец од бременоста, но нејзиното трудничко стомаче скоро и да не се познава, а и таа умее добро да го сокрие.

Пејачката го очекува нејзиното второ дете, за кое заедно со сопругот најавија дека ќе биде момче.

Дали вие би забележале дека Тамара е бремена, кога вака добро изгледа:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Популарно