ВИДЕО: Некогаш во фонтани, денеска... Погледнете како се разладија овие скопјанчиња!

Жешкото време во Скопје и ова лето ги натера најмладите да бараат разладување на најдостапниот начин. Овие дечиња покрај католичката црква во Скопје решија да се разладат во вирче вода на тревникот. 

ДЕПОНИЈА: Студентите од студентскиот дом ,,Пелагонија“, ѓубрето го фрлаат од прозорец

Неверојатна фотографија се појави на социјалните мрежи. На ФБ страницата ,,Не биди ѓубре“ е објавена фотографија на твитерџија, која ја покажува ужасната состојба во студентскиот дом ,,Пелагонија“. Студентите своето ѓубре го фрлаат од прозорците!

Жители, но и студенти од домот ,,Пелагонија“ во Кисела Вода ја потврдуваат оваа страшна глетка, но зачудува како ова не му пречи на раководството на домот. За културата на студентите, кои се нарекуваат акдемски граѓани, може да се каже само-СРАМОТА!

ВИДЀЕО: Шилегов назначи Албанец за директор во Хемиско - професорите ја бојкотираат наставата!

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов изјави дека не е нарушен образовниот процес со тоа што вчера за нов в.д. директор на средното хемиско-технолошко училиште „Марија Склодовска-Кири“ назначил Албанец, што денеска предизвика бојкот на наставата од професори и ученици од македонските паралелки.

Тие претпладнето дојдоа на училиште, но не одржуваат часови, најавувајќи дека бојкотот ќе го продолжат и во наредните денови.

Незадоволни се од тоа што одлуката била донесена без нивно занење и консултација, а револтирани се од тоа што по именувањето на в.д. директорот на социјалните мрежи, наводно, се појавиле коментари: „победивме, го зедовме Хемиско“.

Популарно