Лесна за манипулација, контрола и дискретна! Сите се исти!

Мирјана, 32, мажена, невработена. Интереси: јавање коњ, пливање, читање книги…

Даниел, 38, бизнисмен. Интереси: спорт… 

Даниел: „Здраво златна фала за прифатеното пријателство, многу ми е мило еве вака шо ме прифати… Мирјана, Мики злато зошто не ми пишуваш… Ама ти стварно ми се допаѓаш! Еј а знаеш ли како масирам, сигурен сум дека тебе ти треба една моја добра масажа… Еј Мицо дај ма една сликичка разубавими го денов, и знаеш… може да е поразголена…. Мицо ма зошто ме игнорираш? А сакаш ли да го „јаваш мојов коњ?!“ Ма што се праиш на недстапна а? Па после читала книги… Абе ај и јас со кого губам време! Мирјанче мила дај бе само еднаш да се опмнеме, многу сум дискретен, жими деца… Мики злато еве кажи од кај да те соберам ќе дојдам на крајот на светот ако треба… Еј ама ја претера! Секој ден не ќе те молам! Такви ко тебе шмизли на секој чекор! Ти ма не знаеш да живееш…“

Види мајката… Во што се претворивме? Он напиња му се ебе му се плаче, а таа, таа се чуди во која книга пишува за ова ментално растројство па да знае што да одговори… Не може да разбере кутрата… Зарем веќе дојде моментот кога не можеш да создадеш ново пријателство… Чисто, неизвалкано, искрено… Зар се почна да се сведува на ширење нозе?! Се чуди кутрата и не може да си објасни. А пишува мажена… Зарем ако се прифати понудата за пријателство значи и прифаќање на секс со тој човек?! И кое непочитување! МАЖЕНА! Тоа веќе не значи ЗАБРАНЕТА изгледа, туку напротив „ЛЕСНА ЗА МАНИПУЛАЦИЈА, КОНТРОЛА И ДИСКРЕТНА“! Смешно е колку дркаџиите ја потценуваат интелегенцијата на жените… Е и не само на туѓите туку и на своите… Ох јаден… За една „слива“ во деца се колне… Си чита така Мица и се прашува: „Зарем и мојот… не не мојот не е таков! Културен е… Начитан… Јас сум неговата муза! Ма шанси нема!“ Отвара Мица кај сопругот на профил…

Дали е нормално мојата вагина да “произведува звуци”?

Изненадувачки звуци, кои најчесто звучат како испуштање ветрови, неизбежни се при вагиналниот секс. Воздухот вметнат во вагината за време на сексот мора да излезе во моментот кога ќе ја смените позицијата, а најчесто тоа се случува кога мажот продира од грбот.

Не треба да се грижите, ниту пак треба да сте засрамени.

Облеката е веќе на подот, но нешто ве спречува да имате секс

Ова е нешто што им се случува на сите парови. Двајцата сте одлично расположени за љубовна акција, облеката е веќе на подот и тогаш настапува таа несреќна ситуација која уништува сѐ.

Следните седум ситуации се најголеми непријатели на сексуалното расположение.

1. Повик од родителите

Повикот од родителите никако не може да придонесе нешто добро во сексуалната активност. Особено ако се обидете да го игнорирате, а тие не се откажуваат. Затоа, за да ја избегнете оваа непријатна ситуација, најдобро е мобилниот телефон да го оставите во друга просторија или пак да го ставите на нечујно.

2. Чуден звук во станот или во куќата

Двајцата сте слушнале некаков шум, звук од паѓање на некој предмет или чекори? Нормално дека нема да продолжите со акцијата, како паровите во евтините хорор филмови.

3. Ненадејно гадење

Понекогаш одредена храна не функционира како афродизијак, туку сосема спротивно. Неколку часа после вечерата, желудникот ви испраќа повратни сигнали, дека нема да успее да го задржи составот и наместо да го прегрнувате партнерот, таа вечер ќе ја прегрнувате WC школката. Катастрофа, нели?

4. Претерано смеење за време на сексот

Се случила одредена ситуација, на пример сте паднале од креветот и тоа го насмеало вашиот партнер многу повеќе од што сте очекувале. Во тој момент настапува вашата послаба и поемотивна страна, па најверојатно нема да сакате да продолжите со сексот.

5. Премногу забелешки за време на предиграта

Премногу инструкции и забелешки во текот на предиграта, може вас и вашиот партнер премногу да ве олади.

6. Повреда за време на сексот

Особено ако се работи за повреда на половиот орган. Освен што е болно, многу е веројатно дека апстиненцијата ќе потрае неколку дена.

7. Недостаток на презервативи

Колку и да ви е блиску продавницата, сексуалната возбуда едноставно ќе се спушти и веројатно наместо игри под чаршавот, ќе одберете гледање филм или ручек некаде надвор.

Кои жени повеќе сакаат анален секс, од вагинален?

Можеби ова ќе ве изненади, но жените кои имале анални игри велат дека почесто доживуваат оргазам од оние кои тоа не го прават.

Тој дел од телото е исполнет со осетливи нервни завршетоци, тврди сексолог Jessica O’Reilly.

– Таа област е анатомски направена за незаборавен оргазам, па ако сте го доживеале тоа е несомнено дека ќе посакате уште.

Ако сте загрижени заради хигиената, пенетрацијата не е неопходна.

“Започнете со мал анален чеп или користете вибратор, советува O’Reilly.

Популарно