Ѕвездите на Гранд нема да бидат повеќе исти

Популарното жири од "Ѕвездите на Гранд" од септември во новата сезона нема да биде како во досегашниот состав.

Жирито кое последните три години го гледавме на сцена на "Ѕвездите на Гранд, а кои го сочинуваа Марија Шерифовиќ, Ана Бекута, Јелена Карлеуша, Вики Манојловиќ, Аца Лукас и Драган Стојковиќ Босанац, од нредната сезона која почнува на есен нема повеќе да биде во ист состав, бидејќи еден од членовите поради кавга одлучил да го напушти шоуто.

Наводно станува збор за Аца Лукас, кој се скарал со Јелена Карлеуша, а потоа и со Саша Поповиќ.

Иако, биле добри пријатели, Карлеуша и Лукас се скарале откако дала изјава за еден неделник, дека ако сакала можела да има премиера на својата песна во финалето на "Ѕвездите на Гранд, наместо Аца и Милица Павловиќ..

Како што се дознава, Лукас поради кавга со Јелена влегол во конфликт и со Саша Поповиќ, која била и пресудна да донесе одлука да го напушти жирито во "Ѕвездите на Гранд, и да не биде дел во следната сезона.

(ФОТО) Манекенот од спотот на Анастасија Ражнатовиќ изглдеа како АПОЛОН, а тек да ја видите неговата жена!

Првиот сингл и спот на Анастасија Ражнатовиќ конечно го згогледа светлото на денот, а за само неколку часа направи вистинско чудо на естрадата.

Секси манекенот Педро имавте можност да го видите во спотот “Совршен пар”.

Неговото извајано тело никого не остава рамнодушен, а тек кога ќе ја видите неговата сопруга Ирис  која е по потекло од Хрватска, ќе ви биде јасно зошто се создадени еден за друг.

Ирис и Педро имаат ќерка и живеат во Хрватска. Педро, својата сопруга ја запознал во Италија, на снимање на кампањата за еден познат ликер. Исто така, тој истакнал дека тоа било љубов на прв поглед.

(ФОТО) Бикини, коктели…Даниела Темелковска одмора во Доминикана

Македонската фолк пејачка беше на полнење батерии надвор од Македонија. Само што атрактивната Даниела Темелковска не ги одбра ниту јужните соседи, ниту Бугарија или Турција, па дури ниту Шпанија ... туку реши да си ја продолжи летната традиција, па по четврти пат замина на летување на една многу, многу подалечна дестинација . . .

Поранешниот маж на Беквалац ја виде својата ќерка после 3 месеци – еве како Наташа реагираше!

Cудот донесе одлука дека поранешниот маж на Наташа Беквалац – Лука Лазукиќ, ќе може да ја гледа нивната ќерка Катја, еднаш неделно во времетраење од половина час во контролирани услови.

Имено, против Лука беше покрената тужба за извршено физичко насилство врз поп ѕвездата Наташа Беквалац, а тој деновиве прв пат после 3 месеци го виде своето дете во центарот за социјални работи.

Наташа, соработуваше со оваа одлука и ја донесе својата ќерка за да го види татко си, но таа не се сретна со него.

Популарно