Ѕвездите на Гранд нема да бидат повеќе исти

Популарното жири од "Ѕвездите на Гранд" од септември во новата сезона нема да биде како во досегашниот состав.

Жирито кое последните три години го гледавме на сцена на "Ѕвездите на Гранд, а кои го сочинуваа Марија Шерифовиќ, Ана Бекута, Јелена Карлеуша, Вики Манојловиќ, Аца Лукас и Драган Стојковиќ Босанац, од нредната сезона која почнува на есен нема повеќе да биде во ист состав, бидејќи еден од членовите поради кавга одлучил да го напушти шоуто.

Наводно станува збор за Аца Лукас, кој се скарал со Јелена Карлеуша, а потоа и со Саша Поповиќ.

Иако, биле добри пријатели, Карлеуша и Лукас се скарале откако дала изјава за еден неделник, дека ако сакала можела да има премиера на својата песна во финалето на "Ѕвездите на Гранд, наместо Аца и Милица Павловиќ..

Како што се дознава, Лукас поради кавга со Јелена влегол во конфликт и со Саша Поповиќ, која била и пресудна да донесе одлука да го напушти жирито во "Ѕвездите на Гранд, и да не биде дел во следната сезона.

ФОТО: Цеца си го дупна носот!

Најголемата ѕвезда на турбо фолкот, Цеца Ражнатовиќ стави пирс на носот, а за својот нов имиџ се пофали пред фановите на „Инстаграм“.

Станува збор за алка која пејачката ја закачила на својот нос. Нејзиниот украс на лицето наиде на големо воодушевување кај фановите, кои не штедеа пофални зборови и комплименти за новиот изглед на пејачката.

Цеца својот нов стајлинг го комплетираше со црн фустан.

Поранешната девојка на Влатко Илиевски: „Се видовме два дена пред смртта"

Пред два месеци од овој свет си замина пејачот Влатко Илиевски, а раните на неговите најблиски уште крварат.

Во „Бекстејџ“, за Влатче зборуваше и неговата пораншена девојка, актерката Ана Стојановска, ќерка на актерката Силвија Стојановска.

- Последно се видовме два дена пред смртта, бевме кај него дома и игравме карти, брич со мајка му. Влатче победи и беше многу среќен, изјави Ана во емисијата.

За потсетување Влатко беше најден мртов во автомобилот

ФОТО: Никој не би рекол дека е 7. месец бремена

Пејачката Тамара Тодевска е во седмиот месец од бременоста, но нејзиното трудничко стомаче скоро и да не се познава, а и таа умее добро да го сокрие.

Пејачката го очекува нејзиното второ дете, за кое заедно со сопругот најавија дека ќе биде момче.

Дали вие би забележале дека Тамара е бремена, кога вака добро изгледа:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Популарно