(ВИДЕО) Лила Филиповска и Рон Холси заиграа оро во „Вечер со Тијана“

Вечер со Тијана“ во 20 часот оваа сабота на 1ТВ, најгледаното шоу кое успаа во оваа прва сезона да биде домаќин на голем број балкански и домашни ѕвезди. Последната емисија од оваа прва сезона Тијана ќе ја затвори со гостувањето на Лила Филиповска и Рон Холси, една исклучително одлична епизода исполнета со сочни разговори, интересни факти како и музика и пеење.

Лила ќе биде подготвена за оро, валцер, но дали ќе запее останува да погледнете во сабота со почеток во 20 часот. Додека Рон ќе ве изненади со неговата вокална способност и познавањето на српскиот јазик. Битете на 1Тв оваа сабота.

(ФОТО) Не е Лепа Брена: Боба во друштво на русокоса девојка се опушти на јахта среде Црна Гора

Поради работните обврски Лепа Брена морала да го прекине одморот во Црна Гора, но нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ останал да ужива на црногорското приморје.

Папараците на порталот „Ало“ го фотографирале Боба како ужива во друштво на некоја русокоса девојка.

„Боба деновите на море ги поминува крстарејќи низ Јадранот. А кога сака да е на копно, оди во еден ресторан каде што заедно со пријателите ужива во храна и вино, вели извор за „Ало“ кој бил на местото каде е Боба.

Изворот истакнал дека Боба пристигнал сам во ресторанот и нарачал храна и пијалок за себе, а кога пристигнале пријателите тој се потрудил да биде љубезен. Прво, му се придружиле пријателите од Белград, а пред да се поздрави со нив им поскал убаво лето и ги поканил на крстарење открива изворот.

„Боба не беше долго време сам.Му се придружи една згодна, русокоса девојка со која се поздрави. Како вистински домаќин, не ја пропушти приликата да ја покани на јахтата. Седеа во ресторанот, разговараа и уживаа во погледот на морето.  Но, неговата пријателка не остана многу време, па по краткиот разговор се поздрави со Боба и замина, вели изворот.

Брена и Боба секоја година знаат некаде да заминат и да уживаат заедно.

(ВИДЕО) Најубавото море на светот изгледа како депонија

За три дена чистење извадени се 30 тони пластика, но работа има уште. Карипското море изгледа како една голема депонија полна со смет. 

Оваа грда слика е забележана во Санто Доминго во Доминиканската Република. 

Видеото кое го направија од една невладина организација кружи на социјалните мрежи. 

(ФОТО) Вака летува гордата Македонка: Сузана Турунџиева – претпладне во нирвана, попладне во кафеана!

Македонската пејачка, ТВ водителка, а Бога ми и  и писателка Сузана Турунџиева и кога е на одмор има свои ритуали. Дека е горда Македонка, Турунџиева  оддамна има покажано и докажано. Па ниту крвта не е вода ниту славното војводско презиме џабе не го носи. Ама сепак и кога е на летување,таа покажува колку си ја сака својата земја – Македонија, природата околу себе и себе си и своето тело и дух, секако.

Имено, Турунџиева облечена во маичка со апликација на знамето на Македонија,  со раширени раце крај езерската шир на брегот на Охридското езеро најпрвин уште рано наутро кулираше и и’ се восхитуваше на својата татковина и нејзините природни убавини.

Малку потоа патриотската нирвана, ја замени со малку поинаква… И гардероба и поза… Поза за поздрав на сонцето! Во врска со природата и со самата себе си, Турунџиева знае како да го (до)живее моментот, зашто знае дека… животот е прекрасен!

Особено кога ти е ем окото, ем стомакот полн… Е тогаш ќе ти се наполни и душата! А за да биде полна, меѓу останатото и душата треба да се рани! Па не попусто рекле: Рани душа да те слуша! Затоа Сузана од претпладневната нирвана, попладне директно во кафеана!

Па има ли поубаво нешто од домашните специјалитети?  Добар локал, македонско мезе, ракиичка и салата… и животот е лесен, како во кралска палата!

Популарно