Ирена Спасовска и Орце Гелевски се разделија по 13 години врска – Причина колегата пејач?!

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски се разделија. По 13 годишна врска во која невенчано живееја заедно, Орце пред десетина дена се иселил од нејзиниот стан. Причина за тоа, како што велат нивни блиски, е што Ирена имала друго момче, музичарот Амети Мухамедали- Мухи, пишува 7дена.мк.

Дека е крај на врската потврди и Гелевски.

-Да точно е дека се разделивме. За причините прашајте ја неа. Јас  нема што друго да кажам.  Мајка ми има проблем со здравјето и со неа деновиве сум по болници, вели Орце.

Ирена, пак, вели дека не е точно.

-Да имавме некои одредени проблеми и затоа сметавме дека најдобро решение е разделбата. Немам друго момче, вели таа.

Во интерес на вистината сајтот 7дена, го контактиравшр и Мухи. Откако распрашал со кого зборува кусо одговорил – „Немам што да кажам.  Чао“.

„Јавна тајна е врската меѓу Ирена и Мухи. Цела естрада тоа го знае“, велат нивни колеги. Според нив Ирена и музичарот  веќе три години биле во врска и дека станува збор за голема љубов. Тоа ним им го раскажал и Мухи,  со уште многу детали од нивната врска. Тој живеел во странство, но од љубов кон  Ирена се вратил во Македонија и сега на свирките настапуваат заедно.

Ирена и Мухи пред неколку дена заедно беа и на промоција на пејачката Стојне Николова. На промоција дојде и Орце, но тој со пејачите стоеше на друга маса.

(ФОТО) Не е Лепа Брена: Боба во друштво на русокоса девојка се опушти на јахта среде Црна Гора

Поради работните обврски Лепа Брена морала да го прекине одморот во Црна Гора, но нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ останал да ужива на црногорското приморје.

Папараците на порталот „Ало“ го фотографирале Боба како ужива во друштво на некоја русокоса девојка.

„Боба деновите на море ги поминува крстарејќи низ Јадранот. А кога сака да е на копно, оди во еден ресторан каде што заедно со пријателите ужива во храна и вино, вели извор за „Ало“ кој бил на местото каде е Боба.

Изворот истакнал дека Боба пристигнал сам во ресторанот и нарачал храна и пијалок за себе, а кога пристигнале пријателите тој се потрудил да биде љубезен. Прво, му се придружиле пријателите од Белград, а пред да се поздрави со нив им поскал убаво лето и ги поканил на крстарење открива изворот.

„Боба не беше долго време сам.Му се придружи една згодна, русокоса девојка со која се поздрави. Како вистински домаќин, не ја пропушти приликата да ја покани на јахтата. Седеа во ресторанот, разговараа и уживаа во погледот на морето.  Но, неговата пријателка не остана многу време, па по краткиот разговор се поздрави со Боба и замина, вели изворот.

Брена и Боба секоја година знаат некаде да заминат и да уживаат заедно.

(ФОТО) Вака летува гордата Македонка: Сузана Турунџиева – претпладне во нирвана, попладне во кафеана!

Македонската пејачка, ТВ водителка, а Бога ми и  и писателка Сузана Турунџиева и кога е на одмор има свои ритуали. Дека е горда Македонка, Турунџиева  оддамна има покажано и докажано. Па ниту крвта не е вода ниту славното војводско презиме џабе не го носи. Ама сепак и кога е на летување,таа покажува колку си ја сака својата земја – Македонија, природата околу себе и себе си и своето тело и дух, секако.

Имено, Турунџиева облечена во маичка со апликација на знамето на Македонија,  со раширени раце крај езерската шир на брегот на Охридското езеро најпрвин уште рано наутро кулираше и и’ се восхитуваше на својата татковина и нејзините природни убавини.

Малку потоа патриотската нирвана, ја замени со малку поинаква… И гардероба и поза… Поза за поздрав на сонцето! Во врска со природата и со самата себе си, Турунџиева знае како да го (до)живее моментот, зашто знае дека… животот е прекрасен!

Особено кога ти е ем окото, ем стомакот полн… Е тогаш ќе ти се наполни и душата! А за да биде полна, меѓу останатото и душата треба да се рани! Па не попусто рекле: Рани душа да те слуша! Затоа Сузана од претпладневната нирвана, попладне директно во кафеана!

Па има ли поубаво нешто од домашните специјалитети?  Добар локал, македонско мезе, ракиичка и салата… и животот е лесен, како во кралска палата!

(ФОТОСТОРИЈА) Александра и Филип Живојиновиќ разменуваа нежности на јахта: Немирните гради на „запалената“ невеста, испаднаа од своите места!

Помина  повеќе од еден месец, а српските медиуми се уште не престанаа да пишуваат за младата брачна двојка Александра и Филип Живојиновиќ. Овој пат, тазе младенците беа фатени од српските папараци како разменуваат нежности на јахта.

Имено, Брена и Боба на младите им изнајмиле мала јахта на која би можеле да уживаат на мир на морската шир. Арно ама, само што стапнаа на неа, вљубените гулапчиња не стигнаа да разменат ниту два-три збора, а веќе почнаа да разменуваат нежности…

Александра понуди јазиче за врел бакнеж за Филип…

…А тој  своето згодно маче, нежно го погали со раче по мазното стомаче.

И така додека се галеа и гушкаа, менуваа пози за лежење, се рабира, за што подобро да се наместат.

Ама кога многу се местиш, може нешто да разместиш, па така во еден момент Александра покажа повеќе од што треба.

Најпрвин, во пределот на меѓуножјето нејзините бикини беа непослушни, а потоа немирните гради почнаа да ѕиркаат испаѓајќи од своите места на „запалената“ невеста!

Популарно