ФОТО: Сека и Вељко направија секси фотографија како никогаш до сега

Познатата српска пејачка Сека Алексиќ никогаш не ја криела својата љубов кон сопругот Вељко, а ниту обратно. Каде и да се појават заедно, на крајно едноставен начин ја оправдуваат титулата на еден од најскладните двојки на српската естрада.

Токму тоа и се случи во Пореч, во соба која гледа кон бескрајното синило. И покрај тоа што не откри многу, ниту на фотографијата им се гледаат лицата, пејачката предизвика завист кај многу верни следбеници на Инстаграм, покажувајќи колку сопругот и е приврзан и колку опуштено се чувствува покрај него.

Мистериозната и сексипилна фотографија ги воодушеви сите, па Сека само за неколку часа доби 11.000 лајкови. Многумина останаа без зборови, констатирајќи едноставно - дека тоа е љубов.

 

😻

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on

ФОТО: Милица Тодоровиќ на настап изгледа како вистинска „бомба“, но...

Милица Тодоровиќ често добива комплименти за својот изглед, поради тоа што е една од ретките млади српски пејачки која нема силикони, зголемени усни или задник.

Сепак иако на цена е секогаш дотерана и иагледа преубаво, кога се враќа дома Милица не изгледа баш така.

Имено некогашната победничка на „Ѕвездите на Гранд“ објави фотографија и покажа како се обидува да ја рехабилитира кожата од тешката сценска шминка.

Таа доби многу комплименти од фановите поради тоа што е ослободена од комплекси.

Погледнете како изгледа: 

ВИДЕО: Македонката Љупка во секси бикини на плажа среде зима

Македонската блогерка Љупка Митрова овие студени денови ги минува во Дубаи, на сонце на плажа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

Блогерката отпатува заедно со своите ќерки во Дубаи, од каде редовно објавува фотографии.

Следбениците на „Инстаграм“ не штедеа комплименти за девојчињата и ги нарекоа „убавици што личат на нивната мајка“.

Погледнете како се забавува Љупка на плажа:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ljupka Mitrova (@ljupka_mitrova) on

Популарно