ФОТО: Се омажи па се разведе за една година - водителката покажа како ужива летово

Марија Килибарда која ја гледавме како водителка на ТЛЗП на Сител, помина тежок период. Српската водителка се омажи, па се разведе за една година, а сега покажа дека сама ужива во летото, морето и зајдисонцата.

Погледнете

 

#joy 💙

A post shared by marija kilibarda (@kilimara) on

 

#soulvacation 💚🌴♻️

A post shared by marija kilibarda (@kilimara) on

ФОТО: Татко ѝ е познат заводник, а таа ја освојува модната сцена

Ќерката на познатиот актер Џад Лоу, прераснала во вистинска убавица.

Ирис Лоу, 18-годишната ќерка на Џад Лоу, се појавила на премиерата на филмот "Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald", за да му пружи поддршка на својот славен татко. 

Ирис за оваа прилика одбрала светкав комбинезон, во кој делувала одмерено, ненападно и модерно.

Ирис Лоу ја започнала својата кариера како модел пред две години, а најголем успех остварила соработувајќи со британската модна куќа "Burberry". Познатата модна куќа ја избрала за глобален амбасадор, а кога ја добила работата за "Vogue" рекла дека се чувствува почестено, како и дека е малку нервозна.

18-годишната Ирис е најстарата ќерка на актерот, која ја добил во брак со сега веќе поранешната сопруга Сади Фрост.

Џад и Сади се венчале во 1997. година. Добиле два сина и ќерката Ирис. Парот се развел во 2003. година.

Џад има уште две деца со различни жени. Ќерката Софија со моделот Саманта Бурк и ќерката Ада со Кетрин Хардинг.

ФОТО: Лејди Гага е новото лице на насловната страна на Variety

Познатата американска кантавторка и глумица Лејди Гага се најде на насловната страна на последниот број на популарниот американски магазин Variety.

Во самото интерјву кое пејачката го даде за магазинот истакна дека сè уште е под импресии од успехот на филмот "A Star Is Born", пренесува Билборд. 

На фотографиите кои се направени за потребите на статијата, Лејди Гага е фотографирана во својот дом во Малибу, пред да биде евакуирана поради огромните смртоносни пожари.

Лејди Гага на снимањето носеле машка кошула која Бредли Купер ѝ ја дал во филмот со што низ фотографии на некој начин ја испреплети реалноста и филмската акција.

Оваа пејачка неколкуте фотографии за Variety ги објави на своите профили на социјалните мрежи, што предизвика општо воодушевување на нејзините фанови кои ѝ делеле многубројни комплименти.

ВИДЕО: Кога раскошната манекенка го пере автомобилот

Линдзи Пелас, една од најпознатите манекенки но и една од најпосакуваните жени на денешницата, позната по своето бујно деколте, покажала како се пере автомобил на вистинскиот начин.

Имено, убавицата објавила видео во кое оскудно облечена ја пере хаубата од автомобилот, а за популарноста на објавата говори и фактот дека таа има повеќе од 133 илјади лајкови.

Славата на оваа манекенка расте од ден во ден, а на Инстаграм таа има речиси 8 милиони верни следбеници.

Нејзината магија е добро позната кај посилниот пол, а многумина тврдат дека на ваквите облини не останува имун ниту еден маж.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Популарно