ФОТО: Нова мода низ Охрид

Ова лето во Охрид згодни девојки освен на охридските плажи може да се забележат и по охридското шеталиште. Фотографиите кои „Република“ ги доби од читател се како благослов за машките очи.

Според фотографиите, мора да признаеме дека прекрасни девојки летово уживаат во охридските убавини, посебно со свој уникатен стил на облека.

ВИДЕО: Граѓаните се подготвуваат за загадувањето

Од земјата која 33 пати е спомната во Библијата, но ниеднаш на списокот на земји членки на ЕУ, ви ги носиме новите „Фчерашни новости“, десетти по ред од четвртата сезона. Во нив последни дознавате:

- Какви се маките на државата по зголемувањето на даноците? 

- Кои се ставовите на водечките партии околу актуелните теми? 

- Ексклузивно: Граѓаните се подготвуваат за загадувањето 

И следната недела во истиот термин ве чекаат нови „Фчерашни новости“. Канал 5 телевизија недела 19:30 часот. Останете така. 

ВИДЕО: Каква е поврзаноста помеѓу идиотите и „ауди“

За неговата неколкудецениска работа како актер, „Милионер“, квизовите, новата серија и уште многу теми и муабети.

Во недела, не чека нова епизода на „Еден на Еден“. Не ја пропуштајте сезона 10 секоја недела од 18:30 на Канал 5.

За оние што ја пропуштија - новата епизода на Еден на Еден со Тарик Филиповиќ веќе е достапна на „Јутјуб“:  

Тарик Филиповиќ: Како ја омажив милионерката од „Милионер“

Шармантниот водител и актер Тарик Филиповиќ во недела еден на еден со Жарко Димитриоски. Во новата епизода од сезона 10 на „Еден на Еден“, Филиповиќ зборува за неговата неколкудецениска работа како актер, „Милионер“, квизовите, новата серија...

Тој открива за тоа дека досега три пати имал улога на хомосексуалец, па за тоа дури и му замериле. Филиповиќ зборува и за новата претстава во која го игра легендарниот Мирослав Блажевиќ и за тоа како Чиро реагирал кога го гледал ликот.  

Гледајте „Еден на Еден“ во недела од 18:30 на Канал 5.

Популарно