ФОТО: Иги Азалиа фатена на јахта

Иги Азалиа е уловена од папараците како се забавува со пријателите во Мајами.

28-годишната австралиска раперка често ги објавува своите слики на социјални мрежи и постојано истакнува дека нејзините облини се реални.

Но, Игги е уловена во костим за капење, а особено погледот одзади не е шармантен.

Набљудувајќи ги светските хроничари, се забележува дека Азалија се здобила со тежина во областа на колковите и нејзината турнеја значително ја зголемила во последниве неколку месеци.

ФОТО: Нина Бадриќ го покажа телото во бикини

Нина Бадриќ е секогаш одмерена, вистинска дама со стил, па ретко се разголува. Овој пат објави фотографија во бикини на плажа.

Нина е како виното - како старее така е поубава

Погледнете ја:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hvala ti Bože...srce mi se smije 🙌🏻🙌🏻🙏🏻❤️

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

ФОТО: Се одлучи за неверојатно провокативен фустан

Дали вие би се осмелиле да се појавите на нечија свадба во ваков фустан?

Една девојка одлучила да облече токму ваков фустан на свадба на која е поканета за три недели. Сепак побарала и мислење на интернет дали да го облече и сите искоментирале дека е неприфатливо.

-Тој фустан е само за стриптизети!

-Ништо поевтино немам видено. Ова тотално неприкладно за свадба, па дури и за обично излегување.

-Дури и да бев помлада не би се одлучила за ваков фустан затоа што е невкусно.

Ова се некои од коментарите кои ѝ ги пишувале на Инстаграм нејзините следбеници.

Популарно