ФОТО:Секси актерката Лидија Вукичевиќ се разголе во бикини

Лидија Вукичевиќ познатата српска глумица и во шестата деценија изгледа секси. Таа на својот инстаграм-профил неодамна сподели нови фотографии сликани додека се сонча на сплав на реката Сава. Актерката доби комплименти дека времето за неа запрело и дека изгледа исто како и пред дваесет години.

Лидија важи за една од назгодните жени во поранешна Југославија. Таа во интервјуата вели дека внимава на исхраната и дека постојано вежба, па така ја одржува фигурата.

Медиумите и денес ја нарекуваат секс бомба, а публиката знаела да каже дека серијата „Подобар живот“ не би била иста ако улогата на Вики, која ја играше Лидија,  ја имала некоја друга глумица.

ФОТО: Нина Бадриќ го покажа телото во бикини

Нина Бадриќ е секогаш одмерена, вистинска дама со стил, па ретко се разголува. Овој пат објави фотографија во бикини на плажа.

Нина е како виното - како старее така е поубава

Погледнете ја:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hvala ti Bože...srce mi se smije 🙌🏻🙌🏻🙏🏻❤️

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

ФОТО: Се одлучи за неверојатно провокативен фустан

Дали вие би се осмелиле да се појавите на нечија свадба во ваков фустан?

Една девојка одлучила да облече токму ваков фустан на свадба на која е поканета за три недели. Сепак побарала и мислење на интернет дали да го облече и сите искоментирале дека е неприфатливо.

-Тој фустан е само за стриптизети!

-Ништо поевтино немам видено. Ова тотално неприкладно за свадба, па дури и за обично излегување.

-Дури и да бев помлада не би се одлучила за ваков фустан затоа што е невкусно.

Ова се некои од коментарите кои ѝ ги пишувале на Инстаграм нејзините следбеници.

Популарно