300 евра за секс, која плаќа?

Госпоѓава има 86 години и наплатува по 300 евра за секс – А еве кој и плаќа!

Дека за најстариот занает на светот никогаш не е доцна, докажува веројатно најстарата продавачка на љубов на светот. Поради нејзината професија нејзината фамилија не разговара со неа, но затоа дваесетгодишни момчиња се борат за неа.

Шила Вогел-Купе е проститутка која е длабоко навлезена во својата деветта деценија од животот. Таа има по десетина клиенти неделно, а некои од нив имаат по 20 години.

– Јас многу сакам секс. Сакам да се дружам со мажи, а ми доаѓаат и многу млади момчиња. Се сретнуваме во хотел. За еден час секс плаќаат околу 300 евра. Имам стални муштерии кои се многу мили, ми носат подароци, отворена и искрена е оваа Британка.

Шила се занимава со проституција во последните неколку години, а со најстариот занает на светот почнала бидејќи била осамена. Сепак Шила не се смета себеси за проститутка.

– Хм, дали тоа е проституција? Вие може така да мислите, но јас не. Не се сметам за проститутка. Повеќето од моите клиенти велат дека сакаат да бидат љубени, вели Шила и додава дека добро се грижи за себе. Задоволна е со својот изглед и редовно посетува доктор.

Роналдо се одмара на Балканот

Кристијано Роналдо ја прослави со Јувентус титулата на Лигата на шампионите во Серија А (победи над Фиорентина 2: 1), а само неколку часа по натпреварот беше во Хрватска!  Кристијано Роналдо Велигден одлучи да го помине во Хрватска! Португалецо само три часа по завршувањето на натпреварот со приватен авион пристигнал во аеродромот во Дубровник. Погледнете како изгледа приватниот авион на Роналд 1 /11

Напаѓачот на Јувентус и неговата девојка Георгина Родригез за ручек заминаа во таверната Дубровник на островот Лопуд. Далматинскиот портал пишува дека на крајот јаделе риба, риболов од јастог и десерт.  Познатата двојка била на крајот фотографирана со сопственикот и персоналот на ресторанот, а снимката била објавена од девојката на Роналдо. Сопственикот на таверната е Иво Глумац, таткото на поранешниот фудбалер Хајдук и Сплит Томислав Глумац, кој игра во турската прва лига Баликесиспор. Таверната била широко позната, а пред Роналдо овде уживале Един Џеко, Матие Фламини и капетанот на Романскиот национале тим Влад Чиричес.

Тој се забавува и заработува пола милион месечно

Списанието "Тајм" објави листа на највлијателни луѓе за 2019 година. Покрај луѓето кои сме навикнати да ги видиме на тие позиции, оваа година, своето место на листата доби и младиот YouTube познат на јавноста како Нинџа .

Човекот кој го прослави своето име со тоа што редовно почна да стримува игра од неговата визба во 2017 година, сè уште стои на листата на 100 највлијателни луѓе во светот до Доналд Трамп, папата Френсис, Емилија Кларк, Тејлор Свифт и други.

Нинџа, чие вистинско име е Тајлер Блевинс, е интернет-ѕвезда и гејмер кој го слави играњето на Фортит. Едноставно, овој 27-годишен маж заработува половина милион долари месечно, играјќи игра во својата соба, додека други го гледаат.

Неговиот работен ден не е толку лесен како што изгледа, со оглед на тоа што поминува 12 часа играјќи ја играта, и за тоа време неговите следбеници го гледаат , му даваат донации и му носат нови претплатници. Неговите претплатници плаќаат 5 долари месечно за да ги следат неговите ексклузивни чекори.

Покрај играта, Нинџа активно комуницира со публиката цело време .

Не секој може да го направи тоа,  поради тоа голем број професионалци од оваа област го нарекуваат вистински атлетичар во игри.

Нинџа е исто така првиот професионален гејмер кој се појавува на насловната страница на списанието ESPN и стана првиот играч кој има  10 милиони следбеници во Twitch.

Во интервју за CNBS, тој потврди дека заработува повеќе од половина милион долари месечно. Имено, тој заработи пари од неговите следбеници на Јутјуб, како и од спонзорот.

Досега, беше гостин на  на најпознатите светски новинари, како што се Џими Фелон и Елен Дедгенис (Džimija Felona i Elen Dedženeris.).

Дали е можно Ким Кардашијан стана „интелектуалец“?

Ријалити  ѕвездата и најпознатата старлета  Ким Кардашијан во интервју за "Vogue", открива дека се запишала на Правниот факултет,  вредно се подготвува за испити и дека учи од 18 часа неделно.

Ким планира да започне нова кариера кога ќе ги положи сите испити во 2022 година. Имено, Instagram звездата специјализира  кривично право. Таа е многу сериозна во нејзината идеја и е посветена на подготовката на претстојните испити. Своите следбеници ги информира за напредокот на наставата, и  открива дека и помагаат  колегите со кои заедно  ево колеџ. Бидејќи никој не може да верува дека таа студира, папараците ја  фотографираа во средата како излегува од автомобил пред Универзитетот во Лос Анџелес.

Ким нема да биде Ким ако на испитот не дојде со торба која вреди речиси 300.000 американски долари. Ким држеше нешто што е многу поскапо од нејзината вкупна студија, вклучувајќи ги и потенцијалните приходи почетниците во криминологијата закон.

Популарно