300 евра за секс, која плаќа?

Госпоѓава има 86 години и наплатува по 300 евра за секс – А еве кој и плаќа!

Дека за најстариот занает на светот никогаш не е доцна, докажува веројатно најстарата продавачка на љубов на светот. Поради нејзината професија нејзината фамилија не разговара со неа, но затоа дваесетгодишни момчиња се борат за неа.

Шила Вогел-Купе е проститутка која е длабоко навлезена во својата деветта деценија од животот. Таа има по десетина клиенти неделно, а некои од нив имаат по 20 години.

– Јас многу сакам секс. Сакам да се дружам со мажи, а ми доаѓаат и многу млади момчиња. Се сретнуваме во хотел. За еден час секс плаќаат околу 300 евра. Имам стални муштерии кои се многу мили, ми носат подароци, отворена и искрена е оваа Британка.

Шила се занимава со проституција во последните неколку години, а со најстариот занает на светот почнала бидејќи била осамена. Сепак Шила не се смета себеси за проститутка.

– Хм, дали тоа е проституција? Вие може така да мислите, но јас не. Не се сметам за проститутка. Повеќето од моите клиенти велат дека сакаат да бидат љубени, вели Шила и додава дека добро се грижи за себе. Задоволна е со својот изглед и редовно посетува доктор.

Видео-Фото:На која фолк пеачка „падна“ Шенки Вресаче?

Бизнисемнот Шенки Версаче , кој е познат во јавноста по својата љубов кон модниот бренд „Версаче“, викендов беше домаќин на српската пејачка Рада Манојловиќ во неговиот клуб во Скопје. „Рада овој викенд имаше настап во еден скопски клуб. Таму главен гостин беше токму Шенки, цела вечер се забавуваше, ѝ даде и голем бакшиш, па истата вечер ја повика Рада да биде гостинка и во неговиот клуб. Таа ја прифати поканата, а Шенки не го криеше воодушевувањето од пејачката“...

Видео: Како „патосира“ Македонскиот гладијатор?

 На 15 јуни Даниел Стефановски ќе се бори за светската титула на ВКУ во К-1 во Цирих – Швајцарија.

Стефановски истакнува дека противникот се уште не е познат, но дека борбата е закажана на настанот Гладијаторс најт.

Стефановски минатата година ја освои шампионската титула во К-1 суперкомбат и тоа не било како.

Тој до победата тогаш дојде на супер убедлив начин, совладувајќи го својот противник Аделин Михала од Романија со нокаут после само 101 секунда од борбата.

Зошто некои луѓе во вашиот живот никогаш не ги заборавате?

Да скоро  секогаш ќе постои една личност која ќе остане во вашето срце до вашиот последен здив.

Тоа е личноста која секогаш ќе има делче од твоето срце. Тоа е една личност која ве промени и која влијаеше на вашиот живот, на начин на којшто никогаш не сте ни размислувале. Без оглед на тоа колку долго останала таа личност покрај вас, таа секогаш ќе биде во вашите мисли. Никогаш нема да можете да се ослободите од нивната сенка, ниту од најубавите соништа ниту пак најлошите кошмари.

Но, зарем тоа не е преубаво нешто?

Знаете дека таа личност ве сакала. Дека бевте драгоцени и обожавани во нивните очи и дека тие ве правеа среќни. Дека ве изменија, ве изградија. И, иако таа личност не е се уште покрај вас, таа љубов трае и ќе остане засекогаш во вас. Таа љубов силно живее во вас.

Таа личност ви покажа дека сте убави и способни, и дека заслужувате да бидете среќни. Нивната љубов ве научи дека можете да бидете слободни, да сакате и да бидете сакани.

Не гледајте на тоа што тие не се во вашиот живот како на трагедија. Не велете дека нивното заминување е катастрофа.  Гледајте го тоа како голема лекција и отворен пат кон нов вид на магија во вашиот живот. Имајте љубов на кратко. Имавте огромна љубов, каква што само мал дел од луѓето имаат привилегија да ја доживеат. Затоа, не очајувајте.

Не се осмелувајте да кажете дека никогаш веќе нема да сакате.

Ќе сакате повторно.

Не мора да ја заборавите оваа личност. Тоа нема да ја направи љубовта помала. Но, ќе научите да продолжите.

Новата љубов не значи дека ќе биде исто толку силна, но дајте и шанса. Дајте си себеси шанса да сакате повторно.

Популарно