ФОТО: Што прави Елена Ристеска во Њујорк?

Во краток црн фустан и римјанки до колена, поп-пејачката Елена Ристеска се прошета во центарот на Менхетан во Њујорк. „Њујорк, те сакам“, напиша таа покрај фотографијата што ја објави на социјалните мрежи. Деновиве таа со своите обожаватели споделува слики и видеа од патувањето во Америка, па се пофали и дека со другарките била на некои од најубавите места во градот.

Елена е веќе десетина дена во Америка. Најпрво се сончаше на плажите во Мајами, а сега се забавува во Њујорк.

„Неколку недели ќе бидам во Америка, дојдов на шетање. Сега сум во Мајами, а следната недела ќе одам во Њујорк“, откри Елена  пред две недели кога пристигна на Флорида.

Таа е во Америка е со својата другарка Ивана, со која се знае 12 години. На патувањето се виде и со неколку свои пријатели и соработници што живеат таму. Меѓу пријателите со кои се дружеше е и Кирил Џам, нејзиниот продуцент и менаџер од Русија, кој случајно се најде во исто време со неа во Њујорк.

Ѓорѓе откри кога Карлеуша ја изгубила невиност

Првата емисија од новата сезона на "Ѕвездите на Гранд" донесе на самиот почеток бројни ситуации кои предизвикаа лавина смеа во студиото, кои воглавно биле врзани за снаоѓање на новиот член, Ѓорѓе Давид, во жирито на ова натпреварување.

Имено првиот конфилкт настанал кога Марија Шерифовиќ многу му замерила за непочитување на такмичарот.

- Морам да кажам дека навистина не во вред ти да одиш во ВЦ додека трае песната на еден кандидат, па да ја слушаш од таму некаде...

Друга ситуација врзана за Давид предизвикала, сепак поголемо внимание.

Имено, Јелена Карлуша, прашала еден од кандидатите кој знак е во хороскоп, а неговиот одговор бил "Девица", а Саша Поповиќ веднаш се надоврзал...

- И ти Јелена еднаш беше девица, твојот прв албум го издаде на 16 години и тогаш беше девица, но со 17... – открил Саша, на што се надоврзал Ѓорѓе:

- Не, не, таа на 16 години изгубила невиност. На пеачка невиност мислам... смееј ќи се, на што Карлеуша и не се чуствувала баш пријатно.

ФОТО: Северина во друштво на познатиот Македонец

Северина која е во Македонија прво објави дека во Штип добила големо изненадување во хотелот во кој престојува, рози со чоколади и вино, а сега објавија фотографија со Дадар.

Она што се забележува е дека таа е драстично ослабена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dadar ※ § (@dadar_alex) on

ФОТО: Северина доби убаво изненадување во Штип

Северина вчера пристигна на штипската Пастрмајлијада, а таму во хотелот ја пречекаа бонбони со рози и вино.

Таа изненадена од гестот ја сподели фотографијата на Инстаграм.

- Добро вечер Штип, убаво е да се биде пак во Македонија. Фала на хотелот Урбаниста за прекрасниот пречек, напиша пејачката.

Популарно