ФОТО: Каролина блесна како кума - невестата во панталони

Каролина Гочева на својот инстаграм профил сподели фотографија од свадбата на својата блиска пријателка Ана Шутиноска, водителка и новинар од „Антена 5“ радио, чија кума е. Ана сношти се омажи за Гордан Лазаревски, стоматолог од Скопје.

Каролина и Весна Бејби, сношти на свадбата на Ана и на Гордан

Тој и сопругот на Каролина, уметникот Михаил Корубин се долгогодишни пријатели.

„ Гордан и Михаил се блиски другари уште од деца, а Каролина е моја драга пријателка и соработничка, и мило ми е што тие ни се кумови“,  изјави Ана Шутиноска пред свадбата.

Невестата носеше уникатна креација, место класичен невестински фустан, таа избра бели пантолони. Од свадбата, слики сподели и Петар Ѓошев, поранешен водител од „Метрополис“ радио, кој за свадбата на колешката дојде од Амстердам, како и актерката Весна Бејби Петрушевска. Ана и Весна се пријателки уште од времето кога соработуваа во нејзината авторска емисија „Вртелешка“. Една сезона, емисијата ја водеа Ана и Петар Ѓошев.

Каролина и Корубин, заедно со младенците Ана и со Гордан беа на заеднички одмор летово на грчкиот остров Миконос, а заедно го следеа и концертот на Цукеро, во јули во Охрид.

ФОТО: Синот на Аркан од првиот брак објави невидена фотографија со него

Жељко Ражнатовиќ Аркан пред неколку дена ќе наполнеше67 години, а по тој повод на својот Инстаграм профил сподели фотографија од него и неговиот син Војин Ражнатовиќ.

-Денеска ќе наполнеше 67 години! (Офицерска кантина, Ердут 1993), напиша Војин кој е син на Аркан од првата негова сопруга Наталија.

Фановите се прашуваат и како ќе реагира синот на Цеца поради тоа што Аркан го однел во офицерската кантина неговиот син, додека Вељко јасно е дека беше многу поврзан со својот татко и се гордее со неговата храброст која ја наследи и ја применува на боксерските терени.

ВИДЕО: Бастијан Швајнштајгер со запуштена брада и неуредна долга коса

Последната објава на социјалните мрежи на фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ги остави во неверување фановите поради објавеното несекојдневно видео на фудбалерот.

Имено популарниот Швајни толку многу се промени што е сигурно дека ниту неговата Ана нема да го препознае.

Станува збор за трансформација на фудбалерот за потребите на една реклама за велосипеди во која тој ја има главната улога.

Со оглед на тоа дека тој предизвика големо внимание со изгледот, очигледно е дека кампањата за оваа реклама поминала над очекуваното. 

Погледнете:

ФОТО: Елса Патаки е сопругата на најубавиот холивудски заводник

Шпанската актерка и манекенка Елса Патаки е најпозната како сопруга на згодниот актер Крис Хемсвор, но и по своите вештини за вежбање и совршената фигура, поради која често ги пополнува насловните страници.

Елса недомна на својот Инстаграм профил сподели видео на кое се гледа додека вежба на плажа во костим за капење кој ги истакнува нејзините заносни облини.

Убавата блондинка често на Инстаграм покажува ефектни вежби кои може да ги правите додека сте на плажа, а нејзините следбеници се прилично изненадени како изгледа таа со оглед на тоа дека родила три деца и има 42 години.

Парот е заедно веќе 9 години и нивната врска важи за една од најстабилните во Холивуд.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Look forward!/ mira hacia adelante! 😉

A post shared by Elsa Pataky (@elsapatakyconfidential) on

Популарно