ВИДЕО: Вака изгледа Теона – ќерката на Сузана Спасовска

Македонската фолк дива, Сузана Спасовска има нова песна насловена „Дали знаеш ти (Рамо за плачење)“, која ја промовираше заедно со видеоспот. И тука нема ништо чудно ниту необично, ако се знае дека нашата „Сузе – национале“ е хиперактивна кога е музиката во прашање. Покрај работата во анационалниот ансамбл „Танец“, таа постојано нешто ново снима, објавува и промовира, а тука се и многубројните настапи на фолк пејачката.

Песната е симната од нматеријалот за новиот албум „Тагувам со насмевка“ од 2018 година, а како нејзин комплетен автор е потпишан Љупчо Чедомирски (музика, текст, аранжман), додека видеоспотот го изработила скаопската видеопродукција „Фабрика“ на Марјан Огненовски.

И кога сме веќе кај видеото, во него главната женска ролја, покрај самата Сузана се разбира, ја толкува токму нејзината ќерка Теона Спасовска, додека симпатичното момче во спотот се вика Виктор Пецев, а слатката бела пудлица Бофи.

Теона инаку речиси воопшто не се експонира во јавноста и не го продолжи патот на својата слабвна мајка, зашто воопшто не се занимава со пеење.

Таа студира на Универзитетот „гоце Делчев“ во Штип, а во исто време работи и во една осигурителна компанија во Скопје.

Инаку, Теона е дете на Сузана Спасовска од бракот со српскиот менаџер Раде, со кој во почетокот на 90-ите „Сузе – Национале“ беше во емотивна врска, која не траеше долго.

Теона пак и самата по се’ изгледа е вљубена, зашто неодамна на својот Фејсбук профил постираше фотографија на која е сликана со момче по име Виктор Велковски, за кого напишала: „Некои луѓе цел живот го бараат она што јас го најдов во тебе“ – споделувајќи срценце покрај постот!

Погледнете како глуми Теона во најновото видео на нејзината мајка Сузана Спасовска, насловено „Дали знаеш ти (Рамо за плачење)“:

Ѓорѓе откри кога Карлеуша ја изгубила невиност

Првата емисија од новата сезона на "Ѕвездите на Гранд" донесе на самиот почеток бројни ситуации кои предизвикаа лавина смеа во студиото, кои воглавно биле врзани за снаоѓање на новиот член, Ѓорѓе Давид, во жирито на ова натпреварување.

Имено првиот конфилкт настанал кога Марија Шерифовиќ многу му замерила за непочитување на такмичарот.

- Морам да кажам дека навистина не во вред ти да одиш во ВЦ додека трае песната на еден кандидат, па да ја слушаш од таму некаде...

Друга ситуација врзана за Давид предизвикала, сепак поголемо внимание.

Имено, Јелена Карлуша, прашала еден од кандидатите кој знак е во хороскоп, а неговиот одговор бил "Девица", а Саша Поповиќ веднаш се надоврзал...

- И ти Јелена еднаш беше девица, твојот прв албум го издаде на 16 години и тогаш беше девица, но со 17... – открил Саша, на што се надоврзал Ѓорѓе:

- Не, не, таа на 16 години изгубила невиност. На пеачка невиност мислам... смееј ќи се, на што Карлеуша и не се чуствувала баш пријатно.

ФОТО: Северина во друштво на познатиот Македонец

Северина која е во Македонија прво објави дека во Штип добила големо изненадување во хотелот во кој престојува, рози со чоколади и вино, а сега објавија фотографија со Дадар.

Она што се забележува е дека таа е драстично ослабена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dadar ※ § (@dadar_alex) on

ФОТО: Северина доби убаво изненадување во Штип

Северина вчера пристигна на штипската Пастрмајлијада, а таму во хотелот ја пречекаа бонбони со рози и вино.

Таа изненадена од гестот ја сподели фотографијата на Инстаграм.

- Добро вечер Штип, убаво е да се биде пак во Македонија. Фала на хотелот Урбаниста за прекрасниот пречек, напиша пејачката.

Популарно