ВИДЕО: Вака изгледа Теона – ќерката на Сузана Спасовска

Македонската фолк дива, Сузана Спасовска има нова песна насловена „Дали знаеш ти (Рамо за плачење)“, која ја промовираше заедно со видеоспот. И тука нема ништо чудно ниту необично, ако се знае дека нашата „Сузе – национале“ е хиперактивна кога е музиката во прашање. Покрај работата во анационалниот ансамбл „Танец“, таа постојано нешто ново снима, објавува и промовира, а тука се и многубројните настапи на фолк пејачката.

Песната е симната од нматеријалот за новиот албум „Тагувам со насмевка“ од 2018 година, а како нејзин комплетен автор е потпишан Љупчо Чедомирски (музика, текст, аранжман), додека видеоспотот го изработила скаопската видеопродукција „Фабрика“ на Марјан Огненовски.

И кога сме веќе кај видеото, во него главната женска ролја, покрај самата Сузана се разбира, ја толкува токму нејзината ќерка Теона Спасовска, додека симпатичното момче во спотот се вика Виктор Пецев, а слатката бела пудлица Бофи.

Теона инаку речиси воопшто не се експонира во јавноста и не го продолжи патот на својата слабвна мајка, зашто воопшто не се занимава со пеење.

Таа студира на Универзитетот „гоце Делчев“ во Штип, а во исто време работи и во една осигурителна компанија во Скопје.

Инаку, Теона е дете на Сузана Спасовска од бракот со српскиот менаџер Раде, со кој во почетокот на 90-ите „Сузе – Национале“ беше во емотивна врска, која не траеше долго.

Теона пак и самата по се’ изгледа е вљубена, зашто неодамна на својот Фејсбук профил постираше фотографија на која е сликана со момче по име Виктор Велковски, за кого напишала: „Некои луѓе цел живот го бараат она што јас го најдов во тебе“ – споделувајќи срценце покрај постот!

Погледнете како глуми Теона во најновото видео на нејзината мајка Сузана Спасовска, насловено „Дали знаеш ти (Рамо за плачење)“:

ФОТО: „Снаата е официјално верена“

Синот на Цеца конечно и стави прстен на својата долгогодишна девојка Богдана Родиќ.

Цеца веднаш се пофали на својот профил на Инстаграм профил со прстенот за идната снаа.

-Снаата официјално свршена, напиша пејачката под фотографијата.

Но, освен големиот прстен на нејзината рака се најде и скапоцен часовник кој Цеца исто така го објави на социјалните мрежи.

Зетот на Тоше: Неговата соба остана иста

За легендарниот Тоше Проески што и да се напише никогаш не може да е досадно за читање. За него зборува и неговиот зет Славен Ристески. – Нашиот Тоше беше голем уметник и човек. Тагата која ја остави со неговото заминување не престанува ниту по 11 години. Неговите пријатели, колеги, роднини со задоволство се сеќаваат на пејачот. Не постојат зборови со кои може да се опишат емоциите во нашето семејство. Тоа е бескрајна тага која ќе остане засекогаш. Не е точно дека времето ја лечи болката.

Човек учи да живее со тага. Секој ден без него е долг како една година. На сите ни недостасува Тоше. Секогаш се сеќаваме на заеднички моменти со Тоше. Заедно трениравме кик- бокс, со децата шетавме низ Крушево, возевме велосипед. Сега со децата ги разгледуваме старите видеа и фотографии и се враќаме во време кога Тоше беше со нас. И неговата соба остана непроменета, иста. Тука се неговите фотографии, неговата облека, играчките…. вели со тага во гласот, зетот на Тоше чиј син Кристијан продолжува по музичките патеки на својот славен вујко.

Еве каде ќе се опоравува Дарко Лазиќ по тешката несреќа

Дарко Лазиќ, кој 21 ден се наоѓа на Интензивна нега во Земун, после тешка сообраќајна несреќа, според извори на српски курир, се чувствува подобро и наскоро би требало да ја напушти шок собата.

-Дарко зс десетина дена би требало да биде префрлен од интензивна нега во апартман. По излегувањето од болницата, семејството планира да го испрати во бања поради опоравување на ногата и размислуваат тоа да биде некаде во странство-рекол извор од болницата.

Родителите на пејачот секој ден доаѓаат во посета на синот, наутро и попладне. И утррово беа, но овој пат без вереницата Марина.

На 23 октомври Дарко преживеа тешка сообраќајна несреќа кога неговиот автомобил излетал од патот во нивата и се превртел на кров/

Тој три дена поминал во вештачка кома поради тешки повреди, следеа операции а вметнат му е и вештачки колк. 

Покрај сето тоа пејачот се бори и со апстиненцијална криза.

Популарно