ФОТО: Ова е фамилијата на Ајаз од „Сезона на црешите“

Најпрвин го гледавме во турската серија „Љубовта на мојот живот“ како Демир, а пак сега ја има улогата на архитектот Ајаз во „Сезона на црешите“ каде игра заедно со својата сакана Озге Гурел која ја има улогата на Ојку.

Она што е познато за убавиот Серкан Чајоглу е дека е роден во Германија, но завршува студии по економија во Турција каде живее и ден денес.

По снимањето на серијата „Сезона на црешите“ во 2014 година, неговата популарност дополнително расте, а добива и се поголем број на ангажмани како модел, па неговото лице редовно осамнува на насловните страници на модните магазини и едиторијали.

Иако долго време е во врска со Озге, тие се уште не ја официјализирале врската иако неодамна изјавија дека тоа ќе се случи наскоро.

Инаку, Серкан има брат близнак, веројатно двојајчен со кого не се идентични, а во своите објави на социјалните мрежи редовно го покажува и своето смеејство.

Еве како изгледаат:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ozge Serkan Lovers Endonezya (@ozser_indonesia) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Serkan Çayoğlu (@cayoglumserkan) on

ВИДЕО: Како изгледа „Сулејман“ 7 години по серијата

Најмногу запамтен по улогата на султан Сулејман од истоимената серија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Halit Ergenç (@halitergencresmi) on

Популарниот филмски глумец Халит Ергенц се прослави низ цел Балкан во улогата на Онур Аксал во серијата "Илјада и една ноќ" и во улогата на "Сулејман Величествен" од истоимената серија.

Бидејќи Халит се здоби со голем број обожователки во Србија, и на Балканот.

 

Eski bir dosta merhaba demek gibi. It's like to say hello to an old friend.

A post shared by Halit Ergenç (@halitergencresmi) onJun 27, 2015 at 2:13am PDT

Бидејќи Халит се здоби со голем број обожователки во Србија, тој ја посетил во 2010 година во друштво со колешката Бергузар Корел со која глумеше во серијата "Илјада и една ноќ".

 

Bu haftaki #tbt konuklarımız #BinbirgeceMasalları dizisinde tanışan #BergüzarKorel ile #HalitErgenç çifti. Ağustos 2009'da Kuruçeşme #LesOttomansOtel’de düğün töreni ile dünyaevine giren çift düğüne aile yakınlarını, dostlarını, oyuncu arkadaşlarını çağırmıştı. Nikâh sonrası ilk danslarını ‘Sensiz Saadet Neymiş’ şarkısı ile yapmışlardı. Korel’e nikâh memuru tarafından sorulan ‘Evlenmeyi kabul ediyor musunuz?’ sorusuna güzel oyuncunun verdiği ‘Evet’ cevabı otelin dışından bile duyulmuştu.? Nikâh kıyıldıktan sonra yaklaşık 500 adet beyaz ve pembe balon gökyüzüne bırakılmıştı.?? Basın mensupları dışarıda bekliyordu bu yüzden çift konuşma yapmıştı. Bergüzar Korel "Nikâh esnasında ilk ben Halit’in ayağına bastım. Sadece heyecanlı ve mutluyum” demişti. Bergüzar Korel’in hamile olduğu yönünde çıkan haberlere ise Halit Ergenç, “Evet doğru. Bizim için de güzel ve hoş bir sürpriz oldu. Kaç haftalık olduğu bize kalsın şimdilik” diye konuşmuştu. Bu özel gecede Korel gelinliğini #modacı #HakanYıldırım’dan, Ergenç ise smokinini #Vakko’dan tercih etmişti. Sonrasında oğulları Ali dünyaya geldi mutlulukları ikiye katlandı. ? Ünlü olmalarına rağmen gayet mütavazi tavırlarıyla halkın sevgisini kazanmış bir çift kendileri. Geçen günlerde de Korel şöyle bir açıklama yaptı: "Halit; çok naif, sürprizler yapan, sarıp sarmalayan, zarif, karşısındakinin ne istediğini önemseyen, harika bir erkektir. İyi bir baba ve iyi bir eştir." dedi. Mutlulukları daim olsun.? #duguncom #düğün #dugun #gelin #gelinlikmodelleri #2009 #ünlülerindünyası #unlu #unluler

A post shared by Dugun.com (@duguncom) onAug 9, 2018 at 1:17am PDT

Инаку овие двајца глумци не се само колеги туку о брачен пар. Во брак се од 2009 година.

Денес Халит изгледа доста поразлично во однос на периодот кога го снимал "Сујлеман".

Славната актерка пронајдена мртва

Манекенката и актерка, 46-годишната Аналис Бракенсик била пронајдена мртва во својата куќа во Сиднеј, а причината за смртта е самоубиство.

Бракенсик кариерата ја започнала во 1997-ма година во хит серијата “Heartbreak High” каде ја играла Стефани, а потоа се остварила во улоги во сериите “Home and Away” и “Pizza”.

Паралелно се занимавала со манекенство, а била и заштитно лице на организација која се занимава со проблемите со менталното здравје и со превенција на самоубиство.

Полицијата провалила во куќата на манекенката откако оставила загрижувачка порака на Инстаграм, во која напишала дека нејзиниот свет е свртен наопаку. Нејзините пријатели се загрижиле, откако не се јавувала на телефон, па повикале полиција.

Бракенсик претходно зборувала за борбата со депресијата, поради што и се поврзала со организација за заштита на менталното здравје.

-Скршени сме од веста за нејзината смрт. Ја сакавме и почитувавме и праќаме сочувство од срце до нејзините најмили – соопштила организацијата.

ФОТО: Го знаеме како Талат од Џепчиште

Сите го знаат како Талат од Џепчиште во Преспав, а тетовскиот актер сосема непрепознатлив во реалноста. 

Дритон е активен корисник на социјалните мрежи каде постојано има нови следбеници и обожаватели и објавува фотки. Дритон и навистина потекнува од Тетово, неговиот татко работи со слаткарница, а пак тој освен актерството ги сака сите гранки од уметноста.

Популарно