ФОТО: Нарачал модерна маица на Амазон - пристигнала и сега цел свет му се смее

Шопингот на интернет е полесен и поефтин, но не секогаш го добивате она што сте го нарачале. Тоа го докажува случајот на Џереми Расел , кој се набилдал, па на интернет сакал да си купи една од оние маици кои ги носат бодибилдерите.

Но, наместо маица која ќе ги истакне неговите мускули, Џереми добил – фустан!

“Ја нарачав маичката на Амазон, а тие ми испратија фустан. Единствената добра работа е што мојот задник изгледа одлично во него”, напишал Џереми, кој целата работа ја свртел на шега.

Ова се петте најтешки секс пози

Заглавени сте во рутина и не знаете како да го оживеете вашиот сексуален живот?

Британскиот произведувач на долна облека “Ann Summers” објави “пет најтешки сексуални пози” и ги предизвика луѓето да ги испробаат. Како што велат тие, позите бараат мала пракса но воедно пружаат најголемо задоволство.

“Важно е да го тренирате вашето тело со цел да ги изведувате правилно, но ќе ви се исплатат вам и на вашиот партнер”, тврдат експертите од компанијата.

Core-Masutra

Тежина: 4/5

Легнете на грб и подигнете ги нозете во воздухот, додека вашиот партнер се позиционира позади вас. За дополнителна рамнотежа, држете го партнерот за нозете додека тој ги придржува вашите подигнати нозе.

Easy Over

Тежина: 4/5

Направете мост и задржете ја оваа положба додека вашиот партнер се позиционира пред вас. Секако, нешто кое морате прво да совладате за оваа поза е правењето мост.

Meal For One

Тежина: 5/5

За оваа поза ќе ви треба повеќе пракса – еден од партнерите треба да прави стој на раце, додека другиот орално го задоволува. Доколку се чувствувате нестабилно, потпрете се на ѕид.

Namaste In The Bedroom

Тежина: 3,5/5

Во текот на сексот во доги стајл, подигнете го задникот за подлабока пенетрација. Ќе ви треба малку повеќе пракса за да совладате рамнотежа, но задоволството е загарантирано.

Тhe Flex Factor

Тежина: 4,5/5

Оваа поза бара сила во сите делови од телото кај двајцата партнери. Најлесно може да се опише како поза 69 во која мажот стои и ја држи жената надолу.

Погледнете ги најопасните пози за мажите

Деновиве беше објавена нова студија која се занимава со секс позите кои можат да бидат фатални за мажите. Според студијата објавена во списанието „Impotence Research“, кое излегува во рамките на магазинот „Nature“, кучешката поза е најопасна секс поза за мажите.

Според резултатите во студијата, оваа поза е причинител на дури 41% фрактури на пенисот. По неа, на второ место е мисионерската поза, а потоа позата во која жената е од горе, „cowgirl“.

Резултатие се темелат на примерот од 90 мажи кои имале фрактура на пенис во текот на сексуален однос, а иако промерокот е мал, внимавајте кога практикувате кучешка поза.

ФОТО: Татко ѝ е познат заводник, а таа ја освојува модната сцена

Ќерката на познатиот актер Џад Лоу, прераснала во вистинска убавица.

Ирис Лоу, 18-годишната ќерка на Џад Лоу, се појавила на премиерата на филмот "Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald", за да му пружи поддршка на својот славен татко. 

Ирис за оваа прилика одбрала светкав комбинезон, во кој делувала одмерено, ненападно и модерно.

Ирис Лоу ја започнала својата кариера како модел пред две години, а најголем успех остварила соработувајќи со британската модна куќа "Burberry". Познатата модна куќа ја избрала за глобален амбасадор, а кога ја добила работата за "Vogue" рекла дека се чувствува почестено, како и дека е малку нервозна.

18-годишната Ирис е најстарата ќерка на актерот, која ја добил во брак со сега веќе поранешната сопруга Сади Фрост.

Џад и Сади се венчале во 1997. година. Добиле два сина и ќерката Ирис. Парот се развел во 2003. година.

Џад има уште две деца со различни жени. Ќерката Софија со моделот Саманта Бурк и ќерката Ада со Кетрин Хардинг.

Популарно