ФОТО: Нарачал модерна маица на Амазон - пристигнала и сега цел свет му се смее

Шопингот на интернет е полесен и поефтин, но не секогаш го добивате она што сте го нарачале. Тоа го докажува случајот на Џереми Расел , кој се набилдал, па на интернет сакал да си купи една од оние маици кои ги носат бодибилдерите.

Но, наместо маица која ќе ги истакне неговите мускули, Џереми добил – фустан!

“Ја нарачав маичката на Амазон, а тие ми испратија фустан. Единствената добра работа е што мојот задник изгледа одлично во него”, напишал Џереми, кој целата работа ја свртел на шега.

ФОТО: Деми Ловато за прв пат видена во јавноста по предозирањето со хероин

Американската пејачка и актерка Деми Ловато за прв пат е видена во јавноста откако речиси ќе умреше од предозираност кон крајот на јули. Како што наведуваат американските медиуми, пејачката изгледала среќно и опуштено.

Таа била забележана како разговара со пријателка со која се нашла на кафе во паузата од рехабилитација. 

Деми изгледала среќно и опуштено додека разговарала со пријателката која го шетала нејзиното куче. 26-годишната Ловато кон крајот на јули оваа година заврши во болница поради предозираност. Минатата недела, нејзината мајка го дала првото интервју во кое изјавила дека Деми е добро.

"Се уште ми е тешко да зборувам за тоа. Само кога ќе се сетам на тој ден и што се случило, почнувам да се тресам", изјавила Дајана де ла Гарза.

Деми Ловато во повеќе наврати во јавноста зборувала за својата зависност од дрога и алкохол, како и за психичките проблеми. Таа е лечена поради пореметување во исхраната, а изјавила и дека пати од биполарно пореметување.

Во документарното видео на Јутјуб од 2017 година со наслов "Simply Complicated", пејачката зборувала за годините земање дрога, пореметувањата во исхраната и за алкохолот. Признала и дека за прв пат земала кокаин на 17 години.

ФОТО: Лејди Гага го враќа гламурот во Холивуд

Славната пејачка и по ново, актерката буквално заблескала на премиерата на својот филм "A star is Born", во Лос Анџелес.

Лејди Гага одлчила да го врати гламурот во Холивуд, во раскошна тоалета, од модната куќа "Givenchy", изработена од сребрена чипка.

Покрај долгата тоалета, која се влечела по земјата, барем еден метар после неа, пејачката се накитила и со сребрен накит, а со бојата на тоалетата ја ускладила и шминката, поточно сенката за очи, додека усните ги нагласила со црвен кармин, исто како дивата во Стариот Холивуд.

Старите Холивудски времиња ги презентирала и со косата која ја обоила во ладна, руса нијанса и ја обликувала во гламурозни локни.

Инаку, откако го промовира својот филм, Гага се појавува само во фантастични изданија, но овојпат се надминала себеси. 

ФОТО: Доделувањето на модните награди во Милано изобилувало со одлично облечени супермодели

Сите важни личности во светот на модата ја поминале својата недела во Милано. Токму во италијанската модна престолнина се одржа модната недела која заврши со доделување на модните награди "Green Carpet Fashion Awards".

Како што открива и самиот назив, ѕвездите вчеравечер прошетале по зелен тепих наместо по црвен, а модата секако била беспрекорна. 

Помеѓу супермоделите кои го преплавиле настанот се истакнале Синди Крафорд, Алесандра Амбросио и Емили Ратајковски, секоја со свој уникатен стил.

52-годишната Синди ја покажала својата одлична манекенска фигура во смарагдно зелен корсет со црни светкави каменчиња и свилено здолниште на преклоп во истата нијанса, со предизвикувачки висок прорез. Креацијата ја потпишува модната куќа Версаче.

Алесандра Амбросио докажала дека точките можат да бидат гламурозни со фустанот со раскошни карнери, длабоко деколте и црн сатенски ремен кој го истакнувал нејзиниот струк.

Емили Ратајковски ги покажала извајаните стомачни мускули и витките нозе во жолта креација на Роберто Кавали со необично сако и краток шорц-здолниште.

Помеѓу присутните се истакнувала и ангелот на Викторија - Сара Сампајо која изгледала како принцеза во нежнорозов балски фустан на дизајнерката Алберта Ферети.

Нејзината колешка Стела Максвел наместо фустан одбрала гламурозен бел комбинезон со светкави кристали со кој ги воодушевила модните критичари. 

Помеѓу супермоделите, со својот аутфит успеала да се истакне и една актерка.

Оскаровката Кејт Бланшет пристигнала на настанот во бело издание со црвени салонки, а кога се свртела, таа го покажала големото апстрактно срце на задниот дел од својата наметка која е со потпис на дизајнерката Стела Мекартни.

Популарно