Најголемиот срцекршач на естрадата ја сакал Беквалац

Малкумина знаат дека еден од најголемите срцекршачи на естрадата, Владо Георгиев, бил заљубен во барбиката од Нови Сад, Наташа Беквалац.

Тој на почетокот и пишувал песни и соработувале, но сепак нивната љубов не се остварила.

ВИДЕО: Ќе се стопите кога ќе слушнете како Беквалац и пее на ќерката

Катија е се уште мала, па затоа мама Наташа ја заспива во прегратака со песничка.

Беквалац објави и видео на кое се гледа како ја држи Катија во прегратка и и пее,а фановите „стопени“ од ова виде оставаа само позитивни коментари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kada se pravi da je jako mala beba😂...KATJA❤

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

ВИДЕО: Сергеј Варошлија најде нова „жртва“, па ја „растури“ Бојана Скендеровски: „Изгледаш како мутирана Лила“

Модната војна на Сергеј Варошлија со дел од македонската естрада не само што продолжува, туку и се разгорува. Малку, малку, па некоја нова „жртва“ од познатите фаци ќе дојде на ред кај „чичко Сергеј на моден преглед“, од глава до петици или поточно од глуждови до трепки.

Последна на ред беше пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровски. Модниот „1ТВ гуру“, како што е кај него редот кога некој ќе му влета во „неговиот термин“, не штедеше зборови да и каже се’ што има да и каже на дамата од „Улица Македонија“, најмногу на сметка на нејзиниот изглед, имиџ и облекување… Од фризура до потпетици, Сергеј ја стори пуздер Бојана, потенцирајќи и ги сите маани и недостатоци… Се разбира на себесвојствен начин, со јазик и вокабулар на кој најчесто и му забележуваат дека во неговата емисија „Мода“ се омаловажуваат само „не случајно одбраните за отстрел“.

И додека едни премолчуваат, други гласно коментираат само во својот круг на блиски и пријатели, трети пак правдата ја побараа на суд, газдарицата од империјата Скендеровски реши веднаш да го возврати ударот… И тоа јавно, со двојна мерка!

Бојана не додржа, па не чекаше долго, туку веднаш седна и преку својот Фејсбук профил на социјалните мрежи му напиша одговор на модниот критичар. Ништо помалку лутит, остар и жесток… од изречените критиките кон неа, од страна на Варошлија.

„Слушам кај лепотанов, хермафродитов или не знам кој род е, не знае ни сам што е, јас сум дошла на ред за плукање…те чекав искрено,и тоа со мерак….

Епа вака душо….ти што немаш професија, односно “градиш” во моментов некоја кариера и лажеш дечиња, да фаќаат сеир,искрено си за жалење, изгледаш на црвче во хеланки и си многу, ама многу лошо нашминкан и пропагираш “изблајхани” коси, како што е впрочем твојата….(подгоренка и ретка)

Продолжи да бидеш лингур и да си ги фалиш другарките, или пак тие што ќе те почастат по нешто….те разбирам,мора да се живее од нешто….

Ти благодарам за убавиот избор на мои фотографии….

Добра ноќ“ – возвраќа пејачката и водителка, обраќајќи му се на колегата од спротивната ТВ куќа.

Останува да ја слушнеме и видиме контрареакцијата на другата страна, ако воопшто ја има…!? Или „1ТВ“ империјата блиска до власта, ќе се одлучи правдата да ја бара на друго место?

Дотогаш погледнете ја емисијата „Мода“ во која Варошлија модно „ја демолираше“ Бојана:

ФОТО: Овие познати Македонки имале порно афери

Секс аферата и скандалот со прељубата на српската фолк ѕвезда Јелена Карлеуша го крена Балканот на нозе… Исто како што своевремено тоа се случи со Северина и нејзиниот порно филм од јахтата. Медиумите не престануваат да пишуваат, социјалните мрежи горат, интернетот зовре… Бруи и зборува се’ живо и диво, едвај се чека секоја нова пикантерија од креветот на пејачката и фудбалерот. Тоа е блиску до нас, ама не и кај нас. Сепак и некои од македонските јавни личности, познати медиумски ѕвезди не биле имуни на слични нешта. 

Во Македонија исто така јавноста памети неколку обиди за креирање порно афери преку божемни или вистински снимки на познатите.

Веројатно најпозната е онаа која популарната ТВ водителка Лила Стојановска ја имаше, кога пред повеќе од десеттина години беа објавени порно фотографиите на кои се гледа како „таа“  клечејќи орално задоволува непознат маж. И покрај големата врева, брзо се докажа дека фотографиите се лажни, односно на нив е сосема друга, светска порно актерка, која од аголот од кој беше снимена, во ликот неодоливо потсетуваше на нашата Лила.

Своја порно афера своевремено имаше и манекенката, модел и ТВ водителка Ана Исаиева, која беше посочувана дека е девојката од снимката која кружеше по мобилните телефони, на која се гледа како на црвени сатенски чаршафи во постела орално задоволува непознато момче. Името и се вртеше по кулоарите, но веродостојноста на личноста од клипот никогаш не беше потврдена.

Порно снимки или фотографии јавноста наголемо зборува дека имаат и неколку врвни македонски ТВ водителки и фолк пејачки, а има и такви кои се колнат дека со свои очи ги гледале нивните клипови со експлицитни секс сцени. Она што последно можеше јавноста да го види беа еротските фотографии на некогашната ТВ водителка Мелита Ракичевиќ, која наводно му ги праќала на тогашното нејзино помладо момче, а по некоја „случајност“ завршија на социјалните мрежи. Мелита експлицитно ја покажа сета своја раскош, а љубовната романса со помладиот партнер набргу заврши.

Последна во низата „валкани игри од креветот“ во  амaтерски фотографии или „филмчиња за возрасни“ беше онаа од почетокот на 2018 година за битолската фолкерка Марија Тодоровска (25), во јавноста многу попозната под уметничкиот прекар Марија Луиса. Нејзиното филмче со „игри за возрасни“ накусо заврши на Интернет, а таа се правдаше дека во прашање е одмазда на бившото момче со кое била во двегодишна љубовна врска, па за оние кои имале прилика да го видат, не е никакво „порно“, туку обично водење љубов на двајца вљубени млади!

Од порно аферите не се заобиколени уште некои наши поп и и фолк пејачки, манекенки и ТВ водителки, но и  неколкумина од машките познати македонски фаци, особено оние од политичката, водителската и новинарската фела, на кои им се припишува нивно активно учество во неколку порно геј клипови… Но, било што од тоа, до ден денешен не излезе на виделина пред очите на пошироката јавност, иако многумина се колнат дека ги виделе со свои очи. Затоа останува ваквите информации да се сведат само на ниво на шпекулации и чаршиски муабети, секс приказни за кои сите само гласно зборуваат… без докази! А доколку истите и ги има, се длабоко скриени во нечиј мобилен телефон, лап-топ, компјутер, хард диск!

За анонимните и да говориме… Речиси секоја „втора“ од помладите дами има понекое „селфи од креветот“, а понекои од нив и „завидни филмски камсутра остварувања“!

Популарно