ВИДЕО: Слаткар го опеа договорот со Грција и промената на името

Македонскиот рапер, Слаткар објави нова песна во која праќа порака дека Македонија друга опција нема и дека болката на македонците кои ја претрпеле во граѓанската војна во Грција и масовниот геноцид кој е извршен врз нашите дедовци не е наша борба.

Инаку, Слаткар преку неговите песни, на македонската естрада и во јавноста важел за личност кој ја критикува секоја негативна појава во општеството, независно од тоа која политичка гарнитура ја практицира власта, а ова е прв пат да изрази јасен став со поддршка за одредена општествена ситуација во случајов владејачка гарнитура.

Тежината на неговиот потег е уште поголема со оглед на тоа дека се работи за историско прашање со кое се самоукинуваме како Македонци и одговор од кој нема назад.

Кампањата „ЗА“ секојдневно ја поддржуваат и луѓе кои долго време не се појавиле во политиката, колку е платено засега нема информации, во продолжение песната со спотот на Слаткаристика.

ВИДЕО: Карлеуша на летување во вилата на Поповиќ

Јелена Карлеуша отпатувала со семејството на годишен одмор после прославата на својот 41. роденден и тоа во полн состав, затоа што сега е присутен и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Меѓутоа, овој пат таа одлучила да се види и со Саша Поповиќ.

Пријателите од „Ѕвездите на Гранд“ се сретнале во Опатија, а Поповиќ ги забавувал ќерките на Карлеуша, Атина и Ника.

Погледнете како сите заедно се забавуваат:

ФОТО: Продорен поглед и преубава насмевка - жените се луди по него

Дваесет и деветгодишниот актер Сукру Озилдиз станува се популарен и надвор од границите на Турција, благодарение на друштвените мрежи на кои има повеќе од милион фанови.

Хрватките Озилдаз го гледале во сапуницата „Повторно роден“.

Озиладз освен во Турција, го обожаваат и во Грција, а сетоа тоа е поради неговото грчко потекло од страната на мајка му.

Сокру има и истенчен вкус за мода, па често привлекува внимание и со своите комбинации. Од 2011 година игра главни улоги во турските сапуници.

Сепак многумина се разочарани затоа што неговото срце го освоила стилистката Рабија Јаман.

Маја Шупут: „Не сакам да спијам во рушевини“

Хрватската пејачка Маја Шупут не престанува да ја изненадува јавноста со своите изјави и потези, а во најновото интервју наведе дека за организаторите на своите настапи секогаш има едно посебно барање.

Имено, Маја која настапува ширум Хрватска и регионот, од организаторите секогаш бара да биде сместена во хотел со пет ѕвезди.

-Единствено во договорот мора да има хотел со пет ѕвезди. Повеќе од 250 денови спијам во хотели и ги сметам како свој дом, така што не би било фер да спијам во некои рушевини. Пред се тоа ни приватно не го правам. Приватно се почитувам себеси и си дозволувам да спијам на убави места, па ни работно не би прифатила нешто помалку. Тоа е единственото што го барам - реклаа пејачкаат з хрватскиот ИнМагзин,  со својт изјаав „кренаала прашина“ во тамошните медиуми.

Популарно