ФОТО: Се шпекулираше дека ѝ опаѓа косата, но манекенката покажа како навистина изгледа без перика!

Поранешната манекенка Тајра Бенкс после долги години одлучила јавноста да ја запознае со тоа како изгледа нејзината природна коса.

Таа никогаш не криеше дека носи перика, поради што фановите се сомневаа дека косата ѝ опаѓа, а сега Тајра стави точка на сите приказни така што конечно ја извади лажната коса. 

На фотографијата без перика која ја објави на својот Инстаграм профил напиша:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Me...because sometimes the wigs and weaves need a vacation.

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

"Јас...Бидејќи некогаш на периките и брановите им е потребен одмор".

Фановите ја поддржале во коментари и ја советувале да продолжи да ја носи својата природна коса.

Џамбазов: Кој е поубав, Карлеуша кога ќе стане или Бајага кога ќе си легне?

Српската пејачка Јелена Карлеуша е центар на внимание изминатиов период поради секс-аферата со фудбалерот Врањеш. Пред некое време на интернет се појави фотографија од неа без шминка, на која, како што оценија многумина, изгледа очајно.

Македонскито актер Игор Џамбазов, објави фотографија од неа и пејачот на групата Бајага и постави прашање:

Кој е поубав? Карлеуша кога ќе стане или Бајага пред да си легне?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Интевју со новинарката на Сител - Наташа Мерсовска искрено проговори за ризичната бременост

Тримесечната Каја е центарот на светот на новинарката Наташа Меросвска, уредничка на бизнис вестите на „Сител“. Шарматната новинарка вели дека раѓањето на Каја ја направило подобра и поодговорна линост. За Женски магазин, Наташа раскажа за тоа како ѝ поминуваат деновите со ќерката, но и за ризичната бременост поради која била многу исплашена. 

„ Каја има неполни три месеци и од ден на ден станува се пољубопитна и поинтересна. Обично наутро е најрасположена, па со многу бакнежи, гушкања и милувања го започнуваме денот. Сега знае да нѐ награди и со убава насмевка. Преку ден е мирна, си спие без проблем, станува кога е гладна и за кратко пак си заспива, но затоа пак од 19 или 20 часот, кога ќе  почнат грчеви, знае да биде напорна. Сака само во раце да биде и да ја шетаме, па ако имаме среќа заспива  до 12 , ако не, во 1 по полноќ“, ни откри Мерсовска за секојдневието со својата ќерка. Каја е многу мала, додава Меровска и сѐ уште е многу мала за да каже дали личи на неа или на сопругот. 

Целото интервју на Женски магазин

Сергеј Варошлија: Се дрогирав, а мојот партнер беше избркан од дома кога неговите дознаа дека е со мене

Познатиот стилист и ТВ-водител, Сергеј Варошлија, и понатаму ја шокира јавноста со контроверзните коментари и изјави во неговото модно шоу кое се емитува на „1ТВ“.

И покрај неколкуте претставки до Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) упатени од револтирани гледачи кои го обвинуваат дека ги прекршува правилата за користење на лични податоци и дека користи „говор на омраза“, Варошлија не отстапува од својот концепт.

Минатата година токму во неговата матична куќа, Сергеј во емисијата „Лица“ на Анета Кочишки како никогаш досега зборуваше за животните подеми и падови, за зависноста од наркотици, својата сек*уална ориентација, за деновите исполнети со неизвесност и страв.

„Бев кид*апиран среде бел ден, морав да му се јавам на татко ми кој имаше р*к“,

„Ќе бидам неискрен ако кажам дека е неточно дека консумирав недозволени средства и мојот партнер е избркан од дома кога неговите дознале дека е со мене во врска“ се само дел од изјавите на Варошлија кои тогаш не ја оставија рамнодушна македонската јавност.

Популарно