ФОТО: Се шпекулираше дека ѝ опаѓа косата, но манекенката покажа како навистина изгледа без перика!

Поранешната манекенка Тајра Бенкс после долги години одлучила јавноста да ја запознае со тоа како изгледа нејзината природна коса.

Таа никогаш не криеше дека носи перика, поради што фановите се сомневаа дека косата ѝ опаѓа, а сега Тајра стави точка на сите приказни така што конечно ја извади лажната коса. 

На фотографијата без перика која ја објави на својот Инстаграм профил напиша:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Me...because sometimes the wigs and weaves need a vacation.

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

"Јас...Бидејќи некогаш на периките и брановите им е потребен одмор".

Фановите ја поддржале во коментари и ја советувале да продолжи да ја носи својата природна коса.

Испливале нови детали за смртта на убавата актерка

Смртта на актерката и манекенка Ким Портер го потресла Холивуд, а сега испливале нови детали.

Сопругата на раперот Пи Диди, со која има три деца, починала на 48. години. Неофицијалната вест вчера го обиколила светот, а сега дошла и официјална потврда. 

"За жал, можам дека потврдам дека Ким Портер почина. Семејството во овие моменти ве моли за приватност", рекла претставничката на Диди за "Fox News".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Life is a #Beach #ibiza Daz .....

A post shared by Kim Porter (@ladykp) on

Ким со Диди била во врска 13 години и родила три деца, 11-годишните близнаци Џеси Џејмс и Д'Лила и 20-годишниот Кристијан Комбс, а била пронајдена мртва во четвртокот. Го имала 27-годишниот син Квинси од претходната врска со RNB пејачот Al B.Sure.

Изворот на TMZ открил дека последните неколку недели се борела со симптоми на грип, но уште не е јасно како починала, а се претпоставува дека смртта уследила како последица од срцев удар.

Освен кариерата како модел, се занимавала и со глума, а се појавила и во сериите "Law & Order", "Wicked Wicked Games", како и неколку филмови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Captain of my OWN -SHIP #ibiza

A post shared by Kim Porter (@ladykp) on

ВИДЕО: Поранешната девојка на најпознатиот голф играч Тајгер Вудс е уапсена

Џејми Џангерс, поранешната љубовница на Тајгер Вудс и некогашна танчерка е извлечена од канџите на проституцијата откако била уловена како го продава своето тело за дрога.

Несреќната жена од така наречениот "Sin City", каде девојките го продаваат своето тело на функционери во замена за хероин и спид, била спасена од специјалната единица "The Bounty Hunter", а лидерот на тимот кој ја уапсил рекол дека била речиси пред умирање. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💋Summer '17

A post shared by Jamie Jungers (@jamieluvsapple) on

"Жената имаше само 39 килограми кога ја уапсивме. Беше толку слаба што лисиците ѝ беа големи. Да не ја најдевме за неколку недели ќе беше мртва", вели Дуан Ли Чепмен.

Тој истакна дека жената била чувана во ужасни услови.

"Момците ја држеле во куќата во која таа нудеше сексуални услуги за дрога. Ми раскажа дека тоа го правеле во четири или пет слични куќи", објасни Чепмен.

Инаку, за време на апсењето, поранешната девојка на Вудс го обвини токму него поради нејзините лоши животни избори.

"Сите овие луѓе сакаат да имаат секс со мене, бидејќи Тајгер Вудс имаше секс со мене. И одеднаш сите тие се во мојот живот поради дрога. Станав е**но џанки!", викаше додека полицијата ја апсеше.

Инаку Џејми ги доби своите пет минути слава пред девет години кога за 150.000 евра ја продаде приказната за својата љубов со познатиот голфер кој, како што пренесуваат медиумите, имал вонбрачна афера со дури 120 жени.

Нејзините проблеми со дрогата постоеле и во минатото и пред четири години се појави приказната дека е навлечена на различни таблети.

ФОТО: Пожар во домот на Ким и Канје

Во последните недела дена многубројни жители на Калифорнија останаа без своите имоти во катастрофалните пожари. Помеѓу нив се и многу славни личности како Џерард Батлер, Мајли Сајрус, Ким Бесингер и Робин Тик.

Ким Кардашијан и Канје Вест својот имот, вреден 60 милиони долари, сепак успеале да го спасат. Прво им ги евакуирале вилите, а потоа парот одлучи да им платат на  приватни пожарникари со цел да го спасат нивниот дом. Приватна компанија успеала да го изгасне пожарот околу нивниот имот и да го сочува домот, но и домовите на соседите кои исто така ќе настрадале доколку пожарот не беше стопиран. 

Приватните пожарникари инаку им се на располагање само на богатите Американци, а такви услуги се нудат во договорот на осигурителните компании кои ги осигуруваат куќите на најбогатите клиенти.

Популарно