ФОТО: Не е само Заев - Дунавка Трифуновска добри орден од „принцот“ на Црна Гора

Самопрогласениот „принц на Црна Гора и Македонија“, Стефан Чернетиќ, кој на премиерот Зоран Заев му додели орден, ѝ додели титула и на Дунавка Трифуновска.

Таа за нејзините одлични вештини за односи со јавноста, доби титула „Дама на сребрениот медал на свети Ѓорѓи“

ВИДЕО: Како еден графит влијаеше на бегалската криза?

Понеделникот е резервиран за сите што ја чекаат новата „Фчерашни новости“ на „Јутјуб“. Во вчерашната епизода последни ќе дознаат:

- Пациентите возбудени: Нова наградна игра на Клинички 

- Фчерашни на отворањето на новиот тобоган за бизнисмени 

- Како еден графит влијаеше на бегалската криза 

- Шокантно: Еден од најстарите занаети на работ на изумирање 

Погледнете ја епизодата 6 од четвртата сезона: 

ВИДЕО: Како изгледа еден пазарен ден во Македонија?

Од земјата со најмногу избори по глава на жител, една недела по референдумот со „Фчерашни новости“ во епизодата 5 последни ќе дознаете:

- Фчерашни истражува: Дали бројката на гласачи на референдумот е случајна? 

- Фчерашни дознава: Каков е постреферендумскиот амбиент? 

- Фчерашни на терен: Како изгледа еден пазарен ден во Македонија? 

Ова се само дел од прилозите кои екипата репортери ги подготви за вас. 

Целата епизода е достапна на „Јутјуб“:

Гледајте ги новите „Фчерашни новости“ во недела од 19:30 часот на „Канал 5 “.

ВИДЕО: Ништо од „дуелот“ меѓу Боки13 и Зоран Божиновски

Долго најавуваниот дуел меѓу Бојан Јовановски - Боки13 и Зоран Божиновски, траеше кратко. 

По серијата објави и обвинувања од страна на Зоран Божиновски до Боки13, телевизијата 1тв.мк реши да му остапи место на својот директор да му биде домаќин на Божиновски. Сепак, дуел не видовме. 22 минути беа потребни за гостинот да го напушти студиото. 22 минути во кои речиси и не доби простор да каже било што, а единственото интересно нешто што го слушна публиката е признанието на Бојан дека „И вас исто така не можат извршители да ве најдат“.  Во последната минута од „дуелот“ Боки13 јасно му кажа: „Не може ништо да кажете“

Емисијата секако не заврши тука, бидејќи Бојан си продолжи сам со спремни прилози. Погледнете:

Популарно