Хабиб се ивини: Татко ми ќе ме здроби, а по мечот ми се јави и Путин

Рускиот УФЦ борец Хабиб Нурмагомедов, по инцидентните моменти од натпреварот против Конор МекГрегор, кој го доби во директна битка за титулата, излезе на пресконференција да го објасни своето делување.

Тој беше осуден од голем дел од публиката за однесувањето по битката со Конор, но самиот борец објасни на пресконференцијата.

„Прво од се сакам да кажам и да се извинам за се, знам дека ова не е мојата најдобра страна. Не ми е јасно зошто зборуваат за мене и тоа како сум скокнал од теренот, а никој не зборува за човекот кој ја навредуваше мојата фамилија, религијата, го пцуеле мојот татко, зошто луѓето упорно зборуваат за мојата агресивност?“.

„Медиумите многу го менуваат јавното мислење за овој спорт, ова е спорт во кој се бара почит, далеку од религии и нации. Не смеете да зборувате за такви работи, тоа за мене е многу важно. Ви благодарам уште еднаш, знам дека и таткоми ќе ми префрла и ќе ме „здроби“ кога ќе си одам дома. Невада и Вегас извинете за инцидентот, но горд сум за тоа што медиумите зборуваа за мене и претседателот на Русија. Само што ми се јави и ми рече дека е горд на мене“, порача Хабиб Нурмагомедов.

ВИДЕО: Цел свет му се смее на овој боксер

Боксерот не се надеваше на нешто вакво…

Сакајќи да ја покаже неговата моќ и сила, издржувајќи неколку удари по ред ги рашири рацете, но тоа беше неговиот последен потег.

Погледнете го видеото, на коа има и други интересни моменти:

ВИДЕО: Ѕвезда и надвор од теренот - Стоилов во музички спот!

Капитенот на Вардар, македонскиот репрезентативец, Столе Стоилов, доби улога во музичкиот спот за песната „Ќе биде“ на раперот Ненад Ставровски Нешо, каде се појавува и младата пејачка Валери.

Пораката на песната е да се научи по нешто од секој животен пораз и да се оди напред, а во приказната на спотот, во финишот, одлично се вклопува и Стоилов.

Популарно