ВИДЕО: Згодната италијанска тенисерка играше без гаќички?

Италијанската тенисерка Камила Џорџи го игра најдобриот тенис во својата кариера, па од таму и најдобриот пласман на АТП ВТА листата.

Но, таа често знае да го привлече вниманието на фановите со својата уникатна униформа. Италијанката не се срами да ја покаже својата фигура, а тоа го прави со впечатливи кратки фустанчиња кои лесно паѓаат во очи кај публиката.

На последниот турнир во Токио, 26-годишната тенисерка одлучи да облече гаќички со идентична боја како нејзиниот фустан, па од некои агли изгледаше дека не носи долна облека.

Џорџи се наоѓа на 30. место на ВТА листата, што е нејзин најдобар пласман во кариерата.

ВИДЕО: Цел свет му се смее на овој боксер

Боксерот не се надеваше на нешто вакво…

Сакајќи да ја покаже неговата моќ и сила, издржувајќи неколку удари по ред ги рашири рацете, но тоа беше неговиот последен потег.

Погледнете го видеото, на коа има и други интересни моменти:

ВИДЕО: Ѕвезда и надвор од теренот - Стоилов во музички спот!

Капитенот на Вардар, македонскиот репрезентативец, Столе Стоилов, доби улога во музичкиот спот за песната „Ќе биде“ на раперот Ненад Ставровски Нешо, каде се појавува и младата пејачка Валери.

Пораката на песната е да се научи по нешто од секој животен пораз и да се оди напред, а во приказната на спотот, во финишот, одлично се вклопува и Стоилов.

Популарно