Ова е имотот кој го поседува Вики Миљковиќ

Пејачката Вики Миљковиќ наводно станала сопственичка на три луксузни станови во елитната населба „Белград на вода“.

Како што наведува изворот близок до пејачката до нова година ќе се пресели во становите кога ќе заврши уредувањето на внатрешноста за кои ги ангажирала најдобрите архитекти.

Во заедничкиот стан кој има 150 квадратни метри се ќе биде по желба на пејачката, а она што е најинтересно поврзано со терасата е тоа дека на истата со поглед на Белград ќе има големо џакузи.

Пејачката и претходно велела дека сака да вложува во недвижности, така да нема сомневање дека со сопругот и синот Андреј ќе уживаат во новиот семеен дом.

ФОТО: Ќе погодите ли која македонска пејачкa се расположи вака со Сергеј?

Моментално сме во период кога телевизиите и продукциите снимаат новогодишна програма која ќе се емитува на 31-ви и наредните празнични денови.

Па така, пејачите како најинволвирани во тоа, секоја година нешто порано го живеат тој еуфоричен момент.

Оние кои се најбарани пред камерите се пејачите од фолк естрадата, но и оние од забавната сцена кои сакале или не ќе отпеат некоја народна. Деновиве се снимаше и новогодишната програма на 1ТВ, а таму се собраа многу јавни личности.

Доколку се уште се прашувате која е згодната русокоса која така се расположи заедно со модниот стилист Сергеј Варошлија, ви откриваме дека станува збор за младата Марија Ивановска од „Ај Кју“, која неодмана направи драстична трансформација на изгледот и премина во русокоси.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

New hairstyle masterpiece by @_hair_house_ #newchapter #blonde #shorthair

A post shared by Maria Eye Cue (@mariaeyecue) on

Мора да признаеме дека во ова издание, па дури и ние тешко ја препознавме пејачката која годинава ја претставуваше Македонија на Евровизија.

ФОТО: Ноне порасна - "Од џебна венера, до нозе „уз врат“,

Ноне по повеќе од половина деценија, се’ уште го крстари светот. Некогашната македонската пејачка, и натаму работи на големите прекуокеански крузери, со кои патува низ светот и ги посетува најегзотичните дестинации.

Ретко доаѓа дома, во родниот Велес, зашто работата и работното време на прекуокенски брод не се мери на часовник, туку се гледа на календар. Патем и крузерите при своето крстосување по океаните и морињата, знаат да се укотват, за да надополнат гориво, храна, суровини и разни други потребштини за патниците.

Тогаш за вработените е „рај“ – време за малку одмор или забава на копно! Така, Ноне го искористи застанаувањето во едно од  пристаништата на Пиринејскиот полуостров, за малку да се прошета и да го почувствува тлото под нозете, па тоа го овековечи со фотографија. А, кога сме веќе кај нозете, ако добро ја погледнете и проанализирате фотографијата ќе забележите дека на неа „најпрошетаната велешанка“ изгледа поголема, повисока, порасната… Џепната венера наеднаш со „нозе уз врат“… Како манекенка!

Да точно, е… нема фотошоп. Ноне порасна… и созреа. И како личност и како човек. Сега е Нона Бони, со завидна биографија и места и светски дестинации што ги посетила, што цел Велес заедно ги нема посетено.

А фотографијата… е само оптичка фотоилузија. Некогашната пејачка повисока во вертикала, меѓу паралелни линии! Ама, иако е само фотоилузија, во неа има голема симболика: Нона помеѓу двата паралелни света… Оној, на пејачка во Македонија и овој, на крстосувач по светот… Од нив, кога се’ ќе заврши, Нона и буквално ќе излезе… поголема! Многу, многу поголема… каде и да реши да продолжи да живее!

ФОТО: Гоца Тржан со оваа фотографија предизвика низа коментари

Пејачката Гоца Тржан многу отворено зборува за сите проблеми, како и за нејзиниот приватен живот, и не е изненадена што сака да има подобра интеракција со нејзината публика.

Нејзината непосредност доведе до тоа да има повеќе од 67.000 луѓе на неодамна отворениот  канал Youtube.

Таа целосно се релаксирала во видеата од нејзиниот дом, каде што ни покажува интересни рецепти, трикови за шминка и животни искуства што таа ги сака и се обидува на најдобар начин да им се пренесе на нејзините следбеници.

Затоа одлучи да ни покаже слика со нејзиниот профил Instagram како всушност изгледа нормално попладне во нејзиниот дом. На фотографијата е нејзиниот сопруг Раша и две персиски мачки, што предизвика многу коментари.

Некои од коментарите беа објавени.

„Двајца пензионери  и две прекрасни мачки. Уживајте многу сте слатки“.

„Ти недостасува бебе, а не мачка“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#love #cats #catlover #siberiancat Mackarski odmor 😻😻😻😻

A post shared by Goca Trzan (@gocatrzan) on

Популарно