ХОРОР: Силувано двенеделно бебе

Бебе кое било родено пред само две недели било однесено во болница со повреди кои настанале поради силување.

25 годишен човек е обвинет за силувањето и е уапсен но поради тежината на случајот идентитетот на бебето и на човекот не се соопштуваат.

Бебето се бори за својот живот во болницата Ројал Белфаст.

Полицијата затекна хорор: Основачот на популарната апликација пронајден мртов

Коосновачот на популарната апликација HQ Trivia, Колин Крол (34), е пронајден мртов во својот стан во Њујорк.

Девојката на извршниот директор на Тривија и соосновач на видео платформата Вине ја замолила полицијата да провери дали Крол е добро зошто некое време не можела да дојде до него.

Полицијата го нашла безживотното тело на Колин Крол во неговиот стан на Менхетен. Покрај телото се пронајдени опојни средства па се верува дека Крол починал од предозирање со дрога, јавува ТМЗ.

Инаку, HQ Trivia е мобилна апликација за играње на квизови каде играчите за точно одговорените прашања може да добијат вистински пари. Стана една од најпопуларните игри, која во 2017 година знаеја да ја играат и околу 400.000 лица истовремено. Со тек на време популарноста на таа игра опадна и во 2018 година повеќе не беше меѓу 100-те најбарани игри на сервисор на App Store.

ФОТО: Заменик градоначалникот бакнува ученичка

Заменик градоначалникот од Србија Периќ кој е фатен како бакнува 15-годишна малолетничка, веќе дал отказ, а иако се обидел да го сокрие настанот, фотографиите се раширија по Интернет.

Тој се бранел дека девојчињата украсувале за Нова Година во општината и дек тој ги бакнал за да им честита.

ВИДЕО: Се самоуби познатата водителка

Водителката на временската прогноза на Fox, Џесика Стар, се самоуби на 35. години.

Таа се наоѓала на боледување поради ласерска операција на очите, а на социјалните мрежи напишала дека не се чувствува добро.

Од телевизијата се шокирани и праќаат сочуство на семејството. Велат не им е јасно како една убава, весела и паметна жена можела да го направи тоа.

Мотивот е непознат. Таа остави две малолетни деца зад себе.

Популарно