ФОТО: Карлеуша се соблече по бикини и го јавна

Јелена Карлеуша ужива со семејството на одмор, а овој пат ги покажа облините на велосипед.

Пејачката објави и видео на велосипед, но на истото има малку повеќе гардероба на себе:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

ФОТО: Сека Алексиќ веќе не личи на себе

Популарната пејачка Сека Алексиќ ги изненади сите фанови со новата фризура, со која се пофали на Инстаграм.

Алексиќ сега одлучи да премине во црвенокоси, а фановие ѝ порачаа дека изгледа феноменално.

Дали е ова привремерно, или пејачката ќе има ваква фризура подолго време останува да се види.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on

ВИДЕО: Цеца се прости од Тоше Проески

На 15.10 пред 11 години на пат кон Хрватска почина македонската легенда Тоше Проески.

И по 11 години болката и тагата за најдобриот музички вокал не поминуваат, а и ден денес неговите колеги и колешки жалат за загубата.

- „Тоше беше сјајно момче, посебеч човек. Ќе остане голема тага за него. Сите останавме без ангелски глас, за еден прекрасен човек, за еден хуманитарец. Кога слушнав за трагедијата, бев шокирана.“, изјави тогаш Цеца и додаде:

„Го испратив за последен пат, но во секој случај тој живее во нашите срца преку неговите дела“, откри пејачката.

Популарно