ФОТО: Ова се куќите на Конор и Хабиб

Конор Мекгрегор кој беше убедливо поразен во борбата со Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов и тоа во моментот кога силниот Русин почна да го гуши во 4 рунда иако и претходно доминираше во рингот.

По поразот Лудиот Ирец својата утеха ја побара во скапоцената вила во Шпанија која што ја купи ова лето.

Неговата луксузна вила важи за рај на земјата, а се наоѓа во шпанската Марбеља, на југ, а Конор за неа мораше да искешира милион и пол евра. Самата вила се наоѓа во рамките на комплексот The Heights кој вреди 17 милиони евра во кој ништо не недостасува.

И така од една страна го имаме егзекуторот на Конор Хабиб кој се гордее со своето родно село Силди на врвот од планинара и родниот дом во кој се железни кревети и пластични столици, додека од друга Конор кој сепак повеќе сака полуксузни работи, како оваа вила во Шпанија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Академија Пандев го освои трофејот во Купот на Македонија.

Фудбалската екипа на  Академија Пандев за првпат во клупската историја го освои трофејот во Купот на Македонија. Во 27.финале Струмичани беа поуспешни  од Македонија ЃП после подоброто изведување пенали (4-2). Во регуларниот тек, а и после продолженијата, мечот заврши 2-2.

Тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски, заслугите им ги препиша на фудбалерите, честитајќи му и на противникот за коректниот натпревар.

„Ова е голем ден за Академија Пандев, првпат во историјата го освоивме трофејот во Купот на Македонија. Честитки за фудбалерите, одигравме квалитетно финале, покажавме карактер и голема желба за триумф. Се играше отворен фудбал, беа постигнати четири гола, а пеналите се лотарија, имавме подобра концентрација и се разбира, среќа. На најдобар начин ја заокруживме оваа сезона“, изјави тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски.

Хари Костов нов сопственик на РК Вардар?

Бизнисменот Хари Костов влегува во ракометниот првак и го презема управувањето со РК Вардар, неофицијално дознава Скопје Инфо од извори во клубот. Изворите брифираат дека клубот преговара и со други поголеми спонзори, но речиси е сигурно дека Комерцијална Банка ќе биде главниот спонзор на Вардар и дека работењето со клубот ќе го менаџира успешниот банкар Костов.

Промената во структурата на финансирање доаѓа по најавата дека Сергеј Самсоненко се повлекува од клубот и информациите дека најголемиот дел од ракометарите спасот си го бараат во трансфер и потпишување договори со други клубови.

На крајот на овој месец РК Вардар ги игра последните натпревари од оваа зема како дел од финалето на Лигата на шампионите. Каква ќе биде судбината на клубот ќе се знае многу наскоро.

ВИДЕО: Цел свет му се смее на овој боксер

Боксерот не се надеваше на нешто вакво…

Сакајќи да ја покаже неговата моќ и сила, издржувајќи неколку удари по ред ги рашири рацете, но тоа беше неговиот последен потег.

Погледнете го видеото, на коа има и други интересни моменти:

Популарно