ФОТО: Селена Гомез е хоспитализирана поради нејзиното ментално здравје и депресија

Пејачката Селена Гомез, вчера била хоспитализирана поради емоционална нестабилност, пренесува таблоидот „TMZ“.

Во болница завршила и пред околу две недели, поради алармантно низок број на бели крвни зрнца, после трансплантацијата на бубрег и пуштена е на домашно лекување после неколку дена, кога нејзината здравствена состојба се стабилизирала, наведуваат бројни извори блиски на пејачката.

Но, проблемот се повторил и Селена повторно била хоспитализирана против своја волја, поради што доживеала емотивна нестабилност, па е префрлена во психијатриска установа, каде што ќе престојува и понатаму, пишува „TMZ“.

Во периодот кога прв пат била хоспитализирана, Селена на Инстаграм објавила дека некое време ќе се повлече од социјалните мрежи, а пред да го направи тоа, преку лајв видео им одговарала на прашања на своите обожаватели, поврзани со нејзиното ментално здравје и депресија.

Иако како главна причина за повлекувањето од социјалните мрежи го навела нејзиното ментално здравје кое сака да остане нормално, многумина нејзината емоционална нестабилност ја поврзале со венчањето на нејзиното поранешно момче Џастин Бибер со манекенката Хејли Болдвин.

ВИДЕО: Марија Шерифовиќ со штикли и долга коса

Марија Шерифовиќ е една од најпопуларните пејачки на Балканот позната по посебниот стил.Се појави стара снимка од неа на која е непрепознатлива.На снимката има подолга коса и носи штикли.

Погледнете ја: 

(ФОТО) Влатко Лозаноски: Постојат два вида мажи, едни кои ги бранат правата на жените и кукавици

Голем број од јавните личности се приклучија на кампањата #СлушниЈа и го кренаа гласот против насилство врз жените и девојчињата.

Досега во оваа кампања можевме да ги видиме актерките Амернис Нокшиќи и Тања Кочовска, како и пејачката Викторија Лоба. Тие беа гласот на неколку жени кои поминале низ ваков тежок период низ својот живот и ги раскажаа нивните вистинити приказни како дел од капмањата- 16 дена активизам против насилството врз жените и девојчињата.

Сепак оваа кампања не ја поддржуваат само жени и девојки, туку и вистински мажи кои сакаат да живеат во општество на родова еднаквост и ненасилство. Еден од нив е и пејачот Влатко Лозаноски кој на својот Инстаграм профил објави слика на која е со препознатливиот портокалов мегафон на кој пишува #Слушни ја и пренесе моќна порака.

„Постојат два вида на мажи – Мажи кои се борат за правата на жените и кукавици. Бирајте мудро!“, стои во пораката под фотографијата.

ВИДЕО: Македонската пејачка доби нова улога во „Гранд“

Калиопи Букле активно работи и е посветена на својата музичка кариера.

Имено,таа неодамна ги објави песните „Пресуда“ и „Хајде да пjевамо“ кои имаа одлична реакција кај публиката.

Од друга страна, изминатите месеци Букле одржа неколку концерти во соседна Србија, а се тоа го круниса со спектакуларен концерт во „Сава центар“ во Белград,

Опи често е на релација Македонија – Србија – Хрватска  – Босна и Херцеговина.

Каде и да се појави има пријатели и е добредојдена.

Во низа на работните и професионалните обврски, Букле доби ангажман и во најголемата продукција на Балканот.

Имено, пејачката беше дел од жирито на „Никогаш не е доцна“ каде настапуваа кандидати, а Опи имаше за задача да го каже своето мислење.

На сцената на „Гранд“ ја отпеја и „Беле руже, нежне руже“ , а публиката беше воодушевена.

Македонската поп дива заедно со останатите членови на жирито требаше заедно да одлучат кој кандидат ќе оди во следниот круг. Со оглед на тоа дека сите добра пеат и оваа одлука не  беше лесна.

Популарно