Умре пред 8 години, а сега нејзиниот татко најавува "враќање" на дивата и турнеја!

Славната пејачка Ејми Вајнхаус почина пред речиси 8 години, а нејзиниот татко Мич најавува дека на крајот од следната година ќе организира специјална турнеја.

Добитничката на повеќе ЕМИ награди, Ејми Вајнхаус која почина на само 27 години, ќе "изведе" дигитално ремастеризирани аранжмани пред бендот кој ќе свири во живо и ќе има пратечки вокали, пренесува британското Метро. 

Англиската поп ѕвезда, 27 годишната Ејми беше пронајдена мртва во својот стан во Лондон на 23 јули 2011 година.

"Ова е исполнување на сонот за нас", рекол таткото на Ејми и додаде:

"Да ја погледнам како повторно пее е нешто што не може да се опише со зборови. Музиката на нашата ќерка допре до милиони животи и она што го остави зад себе е непроценливо".

Приходите од продажбата на картите ќе му бидат врачени на Фондот Ејми Вајнхаус, кој го основале членовите на семејството после смртта на пејачката.

"Фановите бараа нешто ново од Ејми, но навистина нема ништо ново. Сметаме дека со овој концерт ќе ги задоволиме фановите, а ќе собереме и средства за фондот", рекол Мич.

Сепак, на дел од фановите ова не им звучи добро.

"Не знам како да се чувствувам со најавувањето на овој настан".

"Оваа холограм турнеја е многу лоша идеја. Зарем не заработивте доволно со нејзината работа додека беше жива?".

Но, поголемиот број од нејзините фанови се воодушевени со идејата, па напоменуваат дека ќе ја следат оваа турнеја.

Иако оваа технологија сè уште не дозволува холограмот да се движи низ сцената, се очекува настапот кој е планиран за крајот на 2019 година да трае од 75 до 100 минути.

Последниот концерт кој покојната пејачка го одржа беше на 18 јуни во Белград. После, како што пишуваа медиумите, "скандалозниот концерт" и дебаклот на самиот почеток на европската турнеја, Ејми ги откажа концертите во Истанбул и Атина.

ФОТО: Вака живее ќерката на Слободан Милошевиќ на Цетиње

Марија Милошевиќ, 53-годишната ќерка на покојниот претседател на СФРЈ, Слободан Милошевиќ во Црна Гора жиевее во куќа која постојано е заклучена со спуштени реолетни и скоро никогаш не излегува. Во посета не смеат да ѝ дојдат ниту роднини.

Куќата често ја посетува нејзиниот батлер и возач.

Фотаграфите на Курир.рс го фотографирале додека ги хранел кучињата и го исчистил дворот. Кај ќерката на Милошевиќ доаѓа во посета само нејзиното момче.

Соседите велат дека тој ѝ носи храна и цел ден минува со неа во домот, во кој постојано се спуштени ролетните.

Соседите за неа имаат само пофални зборови.

-Марија е тука во домот, но не излегува. Има човек кој ѝ помага се вика Тото, но тој сега отиде кај нејзиниот брат во Русија. Таа е добра сосетка, нема да се лажеме. Мојата ќерка еднаш беше кај неа - рекол Боро Мартиновиќ, а потоа ја повикал и својата сопруга да го потврди тоа за Курир.рс

Сосетката Надежда Вушуровиќ за Марија исто така има само пофални зборови.

-Јас ја имам сретнато неколку пати, по малку и разговаравме. Многу е пријатна. Нејзината мајка никогаш ја немам видено - раскажала Надежда.

ФОТО: Мелита откри какви мажи сака!

Не си папучар ако ја размазиш жената, ја научиш на добрина, да ја навикнеш на внимание. Тоа се манири на големи луѓе. Таквите се посебни – ваква порака испрати сексапилната Мелита.

Секако нејзиниот пост е пропратен со нејзини разголени фотографии на кои ја истакнува нејзината 

ФОТО: Толку беше - Душко ја батали Карлеуша

Душко Тошиќ, кој во моментов е во Кина поради договор со фудбалскиот клуб таму, престана да ја следи својата жена Јелена Карлеуша во Инстаграм.

Како што стојат работите во моментот, Јелена сé уште го следи Душко, додека фудбалерот ја следи само нејзината покојна мајка, Дивна Карлеуша, на која често и ги коментираше и лајкуваше сликите.

Да потсетиме, Јелена и Душко се најдоа во центарот на скандалот на почетокот на оваа година, кога се појави приказна дека пејачката, наводно, имал афера со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш.

Душко беше со неа во најтешки денови, кога Јелена остана без мајка и на 3-ти март, цело време тој беше со својата сопруга, а неодамна ја посетија вилата во која планираа да се преселат со своите ќерки Атина и Ник.

Јелена моментално е во Истанбул, а се чека нејзин одговор.

Популарно