ВИДЕО + ФОТО: Островот на оргиите се враќа

Контроверзниот 4 дневен секс фестивал кој нуди неограничена количина на дрога, алкохол и оргии со проститутки се враќа оваа година, откако минатата година предизвика бес кај граѓаните во Колумбија и беше откажан поради притисок од властите.

Оваа година островот на сексот ветува две Латиноамериканки за еден маж, секс шоу во живо, забави на луксузни јахти и разни изненадувања, по цена од 5.700 евра. 

Овој фестивал се одржува на приватен остров на Карибите каде дрогата е легална, а на мажите им се овозможува неограничен секс, разменување на партнерки и исполнување на сите сексуални фантазии додека се забавуваат како милионери, тврдат организаторите.


Минатогодишниот фестивал предизвика бес, а многумина го нарекоа одвратен и морничав, повикувајќи ги властите да истражуваат што се случува на тој остров. Организаторите тврдат дека забавата ја префрлиле на друга локација поради безбедносни причини, а не поради јавноста.

Подоцна ги објавиле програмите за Новогодишната верзија на фестивалот, а оваа година се враќаат и со нова веб страна и Јутјуб канал полн од видеа со секс содржина.

Тие ги отфрлија обвиненијата за трговија со луѓе, тврдејќи дека оваа забава е легална во неименуваната земја, а сите жени учествуваат по своја волја и се постари од 18 години. Но, хештеговите на социјалните мрежи откриваат дека станува збор за Колумбија и Карибите.

На страната пишува дека околу 60 жени ќе се потрудат да ги задоволат мажите кои ќе се чувствуваат како кралеви. Се додава дека жените се тестирани и немаат сексуално преносливи болести. Фестивалот треба да се одржи од 14 до 17 декември.

"Гостите не влегуваат во Колумбија, туку директно доаѓаат на Карибите, па колумбијската полиција и власти немаат никаква врска со ова. Не можеме да откриеме во која земја се наоѓаат девојките, но сè што можеме да кажеме е дека тие се добро платени и на ниту еден начин не се присилени да го прават ова. Продадовме 23 влезници, а нашите клиенти доаѓаат од целиот свет. Сите ја платија истата цена која вклучува неограничен секс, храна и така натаму", велат организаторите.

ФОТО: Пејачките од групата „Little Mix“ позираа голи

Женската музичка група „Little Mix“, наскоро ќе го објави новиот албум, а со една фотографија одлучиле да пратат силна порака на светот.

Четирите девојки од познатиот бенд се соблекле голи и телата ги испишале со разни навреди, кои жените секојдневно ги добиваат поради телесните несовршености.

Нивниот најнов сингл „Strip“ испраќа моќна порака дека жените треба да зрачат со самодоверба, а на овој начин пејачките ги прославиле своите несовршености.

Поранешните победнички на музичкото натпреварување „Икс Фактор“, ги покриле интимните делови од телото, а на кожата ги испишале сите погрдни зборови со кои ги именувале.

„Дебела, не знаеш да пееш, грда, слаба, со стрии..“ се дел од зборовите кои девојките ги носеле на телото.

Пејачките на овој начин сакале да ги повикаат сите жени заедно со нив да ги прослават своите несовршености.

„Сите некогаш сме страдале од ниска самодоверба, сите сме добивале навреди и негативни коментари, а немавме песна за тоа“, рекле девојките од познатиот бенд. 

ФОТО: Џенифер Анистон е сеуште секси како во најубавите години

Џенифер Анистон (49) е позната по својата совршена градба. Не е класична слаба девојка, а делува како здрава и силна жена. Тајната на нејзината совршена линија е боксот.

Холивудската актерка тврди дека овој вид на тренинг е одличен не само поради обликување на телото туку и за исфрлување на негативната енергија.

Со ваков тренинг, актерката ги обликува рацете и стомакот, но и нозете, бидејќи телото постојано ѝ е во движење.

Вежба од три до шест пати неделно, а тренинзите некогаш траат 45 минути, но некогаш два часа. Напорно вежба кога има некое важно случување.

Тренингот се состои од скокање со јаже, трчање, класични боксерски потези и др.

Џенифер е една од 300 познати личности кои својата линија ја одржуваат вежбајќи бокс. Ваков тип на тренинг има одлични психофизички последици на организмот, го затегнува целото тело и е одличен за кардиоваскуларниот систем.

„После бокс тренингот се чувствувате ментално испразнето од сите лоши работи кои ги слушате и гледате секојдневно. Постои и оној сладок момент кога помислувате на некои од тие работи додека удирате“, рекла во една прилика актерката за магазинот „Style“. 

Популарно