ВИДЕО + ФОТО: Островот на оргиите се враќа

Контроверзниот 4 дневен секс фестивал кој нуди неограничена количина на дрога, алкохол и оргии со проститутки се враќа оваа година, откако минатата година предизвика бес кај граѓаните во Колумбија и беше откажан поради притисок од властите.

Оваа година островот на сексот ветува две Латиноамериканки за еден маж, секс шоу во живо, забави на луксузни јахти и разни изненадувања, по цена од 5.700 евра. 

Овој фестивал се одржува на приватен остров на Карибите каде дрогата е легална, а на мажите им се овозможува неограничен секс, разменување на партнерки и исполнување на сите сексуални фантазии додека се забавуваат како милионери, тврдат организаторите.


Минатогодишниот фестивал предизвика бес, а многумина го нарекоа одвратен и морничав, повикувајќи ги властите да истражуваат што се случува на тој остров. Организаторите тврдат дека забавата ја префрлиле на друга локација поради безбедносни причини, а не поради јавноста.

Подоцна ги објавиле програмите за Новогодишната верзија на фестивалот, а оваа година се враќаат и со нова веб страна и Јутјуб канал полн од видеа со секс содржина.

Тие ги отфрлија обвиненијата за трговија со луѓе, тврдејќи дека оваа забава е легална во неименуваната земја, а сите жени учествуваат по своја волја и се постари од 18 години. Но, хештеговите на социјалните мрежи откриваат дека станува збор за Колумбија и Карибите.

На страната пишува дека околу 60 жени ќе се потрудат да ги задоволат мажите кои ќе се чувствуваат како кралеви. Се додава дека жените се тестирани и немаат сексуално преносливи болести. Фестивалот треба да се одржи од 14 до 17 декември.

"Гостите не влегуваат во Колумбија, туку директно доаѓаат на Карибите, па колумбијската полиција и власти немаат никаква врска со ова. Не можеме да откриеме во која земја се наоѓаат девојките, но сè што можеме да кажеме е дека тие се добро платени и на ниту еден начин не се присилени да го прават ова. Продадовме 23 влезници, а нашите клиенти доаѓаат од целиот свет. Сите ја платија истата цена која вклучува неограничен секс, храна и така натаму", велат организаторите.

ВИДЕО: Сите подзинаа на овој вистински стриптиз на мраз

Уметничкото лизгање отсекогаш го привлекувало вниманието на публиката ширум светот, но во последно време се чини како овој спорт да е запоставен.

Меѓутоа, една лизгачка одлучила да го врати на голема сцена со нејзиниот интересен настап.

Иако многумина процениле дека ваквата точка не била пристојна за на мраз, публиката со воодушевување го следела овој настап. Една од најдобрите уметнички лизгачки на денешницата, Елизавета Туктамишева направила мал скандал, одигрувајќи сцена во која на прилично експлицитен начин почнала да се соблекува.

Во секој случај, настапот бил проследен со овации, а машкиот дел од публиката веројатно ќе започне да го следи овој спорт кој досега не му паднало напамет да го погледне.

ФОТО: Ким Кардашијан покажала сè во чипкаст комбинезон

Ким Кардашијан Вест повторно покажа колку сака да ги истакнува своите облини. Овој пат тоа го направи на 40-от роденден на пејачот Џон Леџенд, кој инаку е близок пријател на Ким и Каније.

Сопругата на пејачот, Криси Тиген, на Џон му приредила тематска Џејмс Бонд Казино Ројал забава, а Ким одлучила да се облече во согласност со настанот.

Старлетата носела проѕирен комбинезон од црна чипка, кој имал три отвори од предната страна, помеѓу кои имало големи кристали.

За уште повеќе да му додаде секаспил на својот изглед, Ким направила „мокра“ фризура, а носела и салонки со висока потпетица.

На оваа забава присуствувала и Кортни Кардашијан, која, за разлика од својата сестра, одлучила да игра на сигурната карта за елеганција, која се состои од црно сако и црн топ.

ФОТО: Прва заедничка фотографија на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ по порно аферата

Се уште се актуелни вестите околу порно аферата на Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огнен Врашњеш.

Имено, се започна на Божиќ кога наводно сопругот на Карлеуша, Душко Тошиќ проношал пораки од допишувањата меѓу Карлеуша и Огнен.

Подоцна се појавија експлицитни фотографии на кои наводно е Јелена Карлеуша, но и видео како Огнен и Карлеуша шетаат во Атина.

Меѓутоа, Јелена ги демантираше овие пишувања истакнувајќи дека се фотомонтажа и напад на неа и нејзиното семејство.

По скандалот таа замина во Кина каде е нејзиниот сопруг Душко.

Таа неколку дена ништо не објавуваше на социјалните мрежи, а потоа сподели видео како Душко се игра со Ника.

Душко вчера славеше роденден и наполни 34 години, а по тој повод Јелена на својот „Инстаграм“ објави заедничка фотка со сопругот, но и една семејна фотографија.

Ова е нивна прва заедничка фотографија по големиот скандал.

Популарно