ВИДЕО: Има 36 години, се мажела 4 пати, а еве од каде има премногу пари

Иако "Forbes 400" на почетокот на овој месец ја прогласил за најмлада жена на листата на најбогати Американци, животот не бил секогаш добар за богатата наследничка Линси Снајдер.

Оваа 36-годишна жена тешка повеќе од 3 милијарди долари се разведувала 3 пати, го изгубила својот татко кој се предозирал со лекови во 1999. година, но и самата се соочила со зависност. 

Претседателката на управата и единствена наследничка на ланецот за брза храна "In-N-Out" ја краси насловната страна на посебното издание на списанието "Forbes 400", во кое се отворила за мрачното минато но и открила како не планира да го шири својот бизнис на источниот брег на САД.

Моментално мажена за четвртиот сопруг, Шон Елингсон, Линси вели дека подолгата листа на грешки со мажи ја принудила да биде "силна жена" за каква што се смета денес.

Нејзиниот прв брак траел три години, а се омажила со момчето од средно училиште. Потоа во 2004. година се омажила за Ричард Мартнез, со кој има две деца, но нивниот брак завршил во 2011. година.

До 2004. година веќе била зависна од алкохол и марихуана.

"Тоа беше црна фаза во мојот живот. До 22 години веќе беше готово", рекла таа за "Forbes".

ФОТО+ВИДЕО: Србинка е мајстор по таеквондо - крева нозе и по маркети

Сара Дамјановиќ е новата српска спортска ѕвезда, која е мајстор по таеквондо, репрезентативка, но и вистинска убавица, која со својата појава и сликите на социјалните мрежи буквално ги збудалува мажите. Ама колку што секој посакува да ја има, еднакво толку бегаат од неа, зашто ако се разлути може да им ги скрши коските.

Дамјановиќ е српска шампионка, но и балканска шампионка, а имаше добри настапи и на последното Европско првенство. Според изгледот, нема модна агенција која не би ја ангажирала, а што сè може да направи говорат видеата и сликите на нејзиниот Инстаграм профил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤔😂💪🏼 #taekwondo #martialarts

A post shared by Sara Damnjanović (@saratkd7) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@maximummartialarts 👌🏽❤️ @strale__1 #taekwondo #gym #love

A post shared by Sara Damnjanović (@saratkd7) on

ФОТО+ВИДЕО: Фитнес инструкторка која со своите облини го запали Инстаграм

Џулија Гилас е фитнес тренер и модел од Сан Диего, Калифорнија, која на својот Инстаграм профил има повеќе од 5 милиони фанови.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I saw a beautiful dream... 🎥by @whiskeycreative 🎼 original music by @erikgroysman

A post shared by Julia Gilas (@juliagilas) on

Освен што промовира здрав живот, оваа симпатична бринета постојано поставува фотографии во костим за капење или топлес.

На воодушевување на машките фанови, од време на време Џулија знае да објави фотографии и на кои е целосно разголена.

На секоја нејзина фотографија може да се види работата и трудот кои ги вложила за нејзините атрибути да ги доведе до совршенство и да изгледа фантастично.

Видео-Фото:На која фолк пеачка „падна“ Шенки Вресаче?

Бизнисемнот Шенки Версаче , кој е познат во јавноста по својата љубов кон модниот бренд „Версаче“, викендов беше домаќин на српската пејачка Рада Манојловиќ во неговиот клуб во Скопје. „Рада овој викенд имаше настап во еден скопски клуб. Таму главен гостин беше токму Шенки, цела вечер се забавуваше, ѝ даде и голем бакшиш, па истата вечер ја повика Рада да биде гостинка и во неговиот клуб. Таа ја прифати поканата, а Шенки не го криеше воодушевувањето од пејачката“...

Популарно