ВИДЕО: Како еден графит влијаеше на бегалската криза?

Понеделникот е резервиран за сите што ја чекаат новата „Фчерашни новости“ на „Јутјуб“. Во вчерашната епизода последни ќе дознаат:

- Пациентите возбудени: Нова наградна игра на Клинички 

- Фчерашни на отворањето на новиот тобоган за бизнисмени 

- Како еден графит влијаеше на бегалската криза 

- Шокантно: Еден од најстарите занаети на работ на изумирање 

Погледнете ја епизодата 6 од четвртата сезона: 

Груевски од Будимпешта бара оставка од Шилегов

Екс премиерот на Република Македонија Никола Груевски по осудителната пресуда за 2 годишна казна затвор, денеска на својот ФБ профил се пофали дека е во Будимпешта, од каде што ќе бара политички азил од унгарските власти.

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ во својот ФБ статус има напишано дека добил закани по животот и дека и во иднина никогаш нема да отстапи од каузата за Македонија.

Но покрај овој реален статус на Груевски, на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер се појавија еден куп твитови и статуси на сметка на бегството на екс премиерот, со кој тие покрај сериозноста на ситуацијата, сакаат да внесат и хумор во целата оваа состојба.

Еден од тие ФБ статуси е и овој ФБ статус каде што Никола Груевски наводно бара оставка од Шилегов бидејќи е загадено Скопје, притоа додавајќи дека воздухот во Будимпешта не е до толку загаден.

Еве ја фотката за оваа шала која вирално се шири на социјалните мрежи.

ВИДЕО: Граѓаните се подготвуваат за загадувањето

Од земјата која 33 пати е спомната во Библијата, но ниеднаш на списокот на земји членки на ЕУ, ви ги носиме новите „Фчерашни новости“, десетти по ред од четвртата сезона. Во нив последни дознавате:

- Какви се маките на државата по зголемувањето на даноците? 

- Кои се ставовите на водечките партии околу актуелните теми? 

- Ексклузивно: Граѓаните се подготвуваат за загадувањето 

И следната недела во истиот термин ве чекаат нови „Фчерашни новости“. Канал 5 телевизија недела 19:30 часот. Останете така. 

Популарно