Татко си ги силувал петте ќерки илјада пати, а за тоа земал пари!

Човек кој сексулално ги вознемирувал и силувал своите малолетни посвоени ќерки, ќе помине 22 години во затвор, по пресуда на Рускиот суд. Таткото „монтрум“ ги залоупотребувал девојчињата повеќе од 900 пати пред тоа да го кажат на маќеата.

Неодамна, откако се посвоени од сиропиталиште, петте девојчиња минале пет години во пекол.

Како што јавуваат изворите, семејството давало впечаток на чесна и среќна заедница. Но, зад завесте, 38-годишниот очув ги силувал и залоупотребувал децата, кои биле исплашени дека ќе ја изгубат сигурноста и кровот над главата.

Семејството вкупно имало 8 деца посвоени - 5 ддевојчиња и 3 момчиња и примале финансиска помош од државата.

Исто така имале и три нивни деца. Наводно, маќеата не знаела за ништо се додека едно девојче не се осмелило да ѝ каже. Жената веднаш отишла во полиција.

Монструмот Виктор Лишавски пред судијата не ги негирал своите злодела. Наводно имал над 248 обвиненија за силување и 358 обвиненија за насилно сексуално вознемирување на малолетни деца и над 23 случаи на истите злодела со деца под 14 години.

Овие сознанија ја шокираа јавноста.

ВИДЕО: Со 100 км на час удри во него!

Рускиот MMA борец Бајли Курбанмедов починал на лице место откако едно 19-годишно момче дирктно удрил во неговиот автомобил на раскрсница.

Според медиумите во Русија, младиот човек е внук на поранешниот потпретседател на Лада, Егор Лјаченков. Несреќата се случила на 13-ти април во Москва. Лјаченков го возел својот Meрцедес во пијана состојба со брзина од над 100 км/ч и на раскрсницата не застанува и удира во Курбанмедов.

Лјаченков бил пијан и не ја носел возачката дозвола. Лјаченков побегнал, а со него  имали и девојка која ја скршила раката и ја остави на местото на несреќата. Малку подоцна Лјаченков е притворен од страна на полицијата.

Тој одбил да се подложи на медицински преглед.

ФОТО: Mајка од Скопје на Фејсбук

Револтирана мајка од Скопје на Фејсбук објави дека нејзиниот 13-годишен син добил тупаница по глава, а претходно бил навредуван на расна основа, од страна на двајца напаѓачи. Според нејзината објава нејзините деца, биле затечени во близина на музичкото училиште.

„Син ми Нишон (13г.) и неговите брат и сестра (9г.) одејќи кон музичкото училиште, на плоштадот Македонија во родниот ни наш град Скопје. Биле нападнати вербално на расна основа од страна на двајца млади мажи околу 20г. Им го попречувале патот и ги нарекувале “Niggers”. Син ми, НИШОН е удрен со многу силна тупаница по главата (повреден) поради тоа што ги прашал дечките зошто ги навредуваат и дали тоа го прават на секој поразличен физички од нив…

Имало луѓе наоколу, но никој ништо не сторил во моментот…

Дечките избегале, јас како мајка случајот, потоа, го пријавив во полиција и им ветувам на моите деца, дека јас како нивен протектор, ОВДЕ,ДОМА во Р.С.М. Нема да дозволам повеќе да бидат/бидеме вербално и физички напаѓани без никаква основа, а никако па на расна основа…

Значи навреди како: “Nigger”,”Црнчуго”, Циган”, Црн ко гомно” не се ЗАБАВНИ и нема да пројдат онака…П. С.

“Јас имам предрасуди кон оние кои се полни со предрасуди”.

ВЕ МОЛАМ ПРЕНЕСЕТЕ

БЛАГОДАРАМ“, напиша Милена на Фејсбук.

ВИДЕО: Наташа ги растресе масивните облини и го остави жирито без зборови

Швеѓанката со српско потекло Наташа Краун се појави во шоуто „Германија има талент“ и ја остави публиката и жирито во шок.

Таа откако се појави на сцената веднаш започна да тверка, па предизвика бура од реакции во студиото, некои се смееја, а некој беа во неверување од тоа што го гледаат.

Таа во претставувањето изјави дека јаде големо количество на хамбургери, тестенини и пие големо количество на сокови.

Висока е 1.55 метри, а тешка е 130 килограми, а видеото од оваа емисија го имаат изгледано 77 милиони прегледи.

Популарно