Ова биле првите зборови на Дарко Лазиќ

Дека пејачот Дарко Лазиќ е омилен во местото во кое пораснал, и во кое и понатаму поминува поголем дел од своето слободно време, и за него сите мештани имаат само пофални зборови, се покажало кога екипа на српски медиуми дошла во неговиот роден крај.

Бидејќи е разбуден од кома, состојбата на Дарко е стабилна. Кога пејачот дошол при свест, и сфатил што всушност се случило неговата мајка за српскиот медиум „еспресо“ во дворот на куќата каде пораснал Дарко раскажала.

-Знаете, сега мене ми е важно тој да е добро. Кога се разбуди, тоа беше најсреќен момент за мене. Ме преплавија емоции и некое неверјатно олеснување, не знам ни како би го опишала тоа нешто. И тој го сфати тоа веднаш, и каде е, и што е, знаеше веднаш што се случило. Мислев дека можеби поради комата нема да може веднаш да си дојде на себе, но тој беше скроз бистар веднаш штом се разбуди, знаеше и тогаш ми рече: „Мајко, знам се што се случи. Свесен сум што направив, и многу ми е жал. Да можам да го вратам времето, се би било поинаку. Би сакал ова никогаш да не се случеше“-раскажала мајката на Дарко, која иако добро била расположена, не можела да ги сокрие солзите со кои за секунда и се наполниле очите.

ФОТО: Ќерката на Цеца фатена како внесува куфери во друга зграда

Ќерката на фолк дивата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, одлучи да започне заеднички живот со својот дечко Ѓорѓе Кулиќ.

Најверојатно ќерката на Цеца се одлучила на заеднички живот со својот партнер Ѓорѓе.

Ќерката на фолк дивата, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, одлучи да започне заеднички живот со својот дечко Ѓорѓе Кулиќ.

Имено, нејзиниот брат Вељко Ражнатовиќ на големо планира свадба со Богдана Родиќ, па не е исклучено дека и тој брачниот живот ќе го продолжи надвор од семејниот дом, па така вилата во која живееа долги години ќе остане речиси празна.

Парот ќе живее во една зграда, а дали на Анастасија ќе и се допадне ова во замена за грандиозната вила, останува да видиме.

ФОТО: Цена славеше роденден, а целиот регион зборува што и посака нејзината ќерка Анастасија

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, а роденденот го прослави со најблиските пријатели и роднини.

Нејзината ќерка Анастасија за српските „Телеграф“ откри како ја изненадиле нејзината мајка за роденденот.

-Направивме изненадување точно во 12 часот по полноќ, во нашиот дом. Нејзините најблиски пријатели и семејство и така сите заедно и честитавме. Многу се изненади, вели Анастасија.

На прашањето што и посакува на својата мајка таа вели најважно е да биде здрава и жива.

-Класика, да биде здрава и жива, да ниже успеси како и до сега и да биде среќна, вели Ражнатовиќ.

Фановите со задоволство коментираат дека Анастасија е скромна девојка и знае дека најважните работи во животот не се купуваат со пари.

ФОТО: Цеца се пофали со подароците кои ги доби, сите се прашуваат дали овој е од нејзиното момче?

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, но не сакаше да го прослави својот роденден оваа година.

Оваа година се одлучи за интимна прослава, а за тоа ја „обвини“ ќерката Анастасија Ражнатовиќ.

-Оваа година одлучив да не славам, бидејќи многу добро си поминавме на роденденот на Анастасија пред две недели. Си реков нема потреба сега повторно да правам забава, вели пејачката за српските медиуми.

Секако честитките пристигнаа од сите страни, но и подароци кои со нетрпение ги сподели на својот Инстаграм профил.

Имено таа доби големо срце со фотографии од неа, но и многу цвеќиња и скапи подароци кои не успеа да ги сподели со фановите.

Фановите инаку веднаш се запрашаа дали овој подарок со рози и бонбони можеби е од нејзиното момче?

Популарно